Заличен трудов договор

16.08.2016, 19:48 3429 5

16.08.2016, 19:48
Публикации: 326 / 5
Здравейте,

имам регистриран ТД на служител на 18,07,2016г. В трудовият договор, който е подписал е с дата на сключване 18,07,2016г и първи работен ден 19,07,2016г. Лицето не се явява на работа и не отговаря на оставеният  телефонен номер. В резултат на това на 25,07,2016г ТД е заличен в НАП. Сега лицето идва в офиса и казва, че бил възпрепятстван по лични причини и управителят е склонен отново да сключи ТД с него. Какъв документ да му искам на този служител за да нямаме проблеми след това при пороверка . Дали само някакви писмени обяснения от негова страна биха били достатъчни?!?
#1 | 16.08.2016, 19:52
Публикации: 9357 / 1574
Какви проблеми Ви плашат? Не е започнал работа - анулирали сте договора. Дошъл е след месец - сключвате нов договор.
Достатъчно е да документират датата на започване на работа.
#2 | 16.08.2016, 19:54
Публикации: 326 / 5
Знам ли, с тези проверки за всичко започвам да се шашкам и се питам дали не изпускам нещо.
#3 | 17.08.2016, 08:41
Публикации: 632 / 23
Нов договор.
Как сте документирали факта на неявяването на 19.07?

Иначе не виждам никакви причини за шашкане.
ИТ дори перфектно да им го направиш, се чудят какво да чоплят, та все тая какво мислет, когато човек е направил нещата както трябва.
#4 | 17.08.2016, 14:02
Публикации: 1187 / 228
...
Как сте документирали факта на неявяването на 19.07?

Иначе не виждам никакви причини за шашкане.
ИТ дори перфектно да им го направиш, се чудят какво да чоплят, та все тая какво мислет, когато човек е направил нещата както трябва.

Много хубаво мнение! Когато човек си е направил добре нещата, си е вързал гащите. :good:

Иначе аз се надявам, че не са му дали да подпише предварително и наред всички документи по трудовото досие и после да трябва да обясняват как не се е явил на работа, след като е удостоверил, че е постъпил еди кога, че и се е подписал в книгите и бележката за инструктаж...
#5 | 17.08.2016, 15:16
Публикации: 632 / 23
Много хубаво мнение! Когато човек си е направил добре нещата, си е вързал гащите. :good:

Иначе аз се надявам, че не са му дали да подпише предварително и наред всички документи по трудовото досие и после да трябва да обясняват как не се е явил на работа, след като е удостоверил, че е постъпил еди кога, че и се е подписал в книгите и бележката за инструктаж...

Тук стигаме до техническия въпрос - предимства и недостатъци на инкорпорирането на акта на встъпване в длъжност в ТД.
И двата варианта съм практикувала и си има и плюсове и минуси. Минус е възможното загубване от досието от немърливи работодатели. Плюс е, че винаги може да бъде подменен по съгласие на страните.
По тази причина пиша за дата на постъпване дата ...до и обикновено са от  20-тина дни  до три месеца от датата на договора. Така стрините  могат да са по-гъвкави в постъпването.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група