Такса за входа

06.01.2012, 16:24 3383 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

06.01.2012, 16:24
Публикации: 188 / 38
Имам клиентка - зъболекарка, която ползва за кабинет един апартамент. Плаща наем на физическо  лице - там документирането е ясно.
Обаче сега ми представи едни квитанции от приходен касов ордер, че е плащала такса вход. Нещо не ми харесва този начин на документиране. Има ли някой, който да си е изяснил въпроса по документирането и осчетоводяването на тази такса?  В договора за наем е записано, че  всички консумативи са за сметка на наемателя, и само това.  Ама не се чуствам убедена, че квитанция от ПКО ми дава основание да осчетоводя разход. Моля за мнение.
#1 | 06.01.2012, 16:43
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
Разход трябва да осчетоводиш - все пак това е разход за дейността и няма как да не осчетоводи.

Обаче дали е данъчно признат, заради този документ квитанция от ПКО е въпросът.  Ако са спазени реквизитите по чл. 7 от Закона за счетоводството в съответния документ аз не бих увеличила счетоводния резултат за данъчни цели с този радход.
#2 | 06.01.2012, 17:14
Публикации: 188 / 38
Не, не отговарят на изискванията на чл.7  -   издателя  на документа се легитимира само  като адрес - ул....блок....вход...  и подпис на касиера на входа. 
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове