Имам ли право на платена борса?

28.11.2016, 17:38 4037 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

28.11.2016, 17:38
Публикации: 104 / 0
Здравейте! На 01.04.2013г. ми беше отпусната 6м платена борса 60 процента. Веднага  след изтичането й постъпих на работа, на която съм до момента! От 01.012017г. най-вероятно ще ме съкратят. Имам ли право на платена борса, в какъв размер, като общо стаж имам 7год.
#1 | 28.11.2016, 17:56
Публикации: 7243 / 1082
Като гледам, от 01.04.2013 до 01.01.2017 ще са минали 3 години. Обезщетението ще е скоред дохода и стажа, но зависи и от начина на прекратяване на трудовия договор.
#2 | 28.11.2016, 18:23
Публикации: 104 / 0
Колко месеца при този стаж ще съм на борсата?
#3 | 28.11.2016, 18:59
Публикации: 631 / 92
Зависи, по кой член ще бъдете освободена.
#4 | 29.11.2016, 15:21
Публикации: 104 / 0
Благодаря за отговорите. Ще бъда съкратена, поради намаляване обема на работа, не зная само за колко месеца ще ми отпуснат обезщетение.
#5 | 29.11.2016, 15:29
Публикации: 1190 / 226
За 8 месеца, ако всичко останало е така, както е коментирано по-горе...
#6 | 29.11.2016, 15:30
Публикации: 127 / 21
Благодаря за отговорите. Ще бъда съкратена, поради намаляване обема на работа, не зная само за колко месеца ще ми отпуснат обезщетение.

от 5 до 10 години осигурителен стаж - 8 месеца обезщетение
#7 | 29.11.2016, 15:31
Публикации: 28 / 0
Съгласно чл. 54в, ал.1 от КСО от 5 до 10 г. осигурителен стаж, период за изплащане на обезщетение - 8 месеца.
 
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове