Безработна бременна-въпрос?

14.04.2016, 18:46 41589 27

#20 | 14.04.2016, 18:46
Публикации: 9299 / 1558
Болничните -18 месеца назад, майчинството - 24 месеца назад /ако не съм разменила периодите :(/
За месеците без осигуряване за болнични и майчикство /без работа, борса и т.н./ се взема минималната работна заплата.
#21 | 29.04.2016, 12:18
Публикации: 1 / 0
Здравейте, не мога да разбера само тези 24 месеца, предхождащи месеца на настъпване на временната нетрудоспособност по наредбата, върху които се изчислява обезщетението, непрекъснати ли трябва да бъдат? А в случай, че в тези 24м. имаме самоосигуряване с "общо заболяване и майчинство", безработица без обезщетение, самоосигуряване без "общо заболяване и майчинство", обезщетение за безработица и 2  трудови договора (по съвместителство), как се изчислва тогава? При наличие на години осигурителен стаж, но липса на осигуряване за ОЗМ през всичките предшестващи 24 месеца ...? Иии.., ако правилно разбирам - в рамките на тези 24 м. , за месеците, в които не са правени вноски за ОЗМ се  въвежда МРЗ?
#22 | 29.04.2016, 19:22
Публикации: 3326 / 256
За да имате право на обезщетение трябва към деня на настъпване на обстоятелството да имате 12 месеца осигурителен стаж осигурена за ОЗМ, като този стаж може да е с прекъсване. За изчисляване на самото обезщетение се взема база 24 месеца назад, като за месеците без осигуряване се взема за база МРЗ.
#23 | 29.04.2016, 23:45
Публикации: 9299 / 1558
Да допълня:
като за месеците без осигуряване за ОЗМ /както и въобще без осигуряване/ се взема за база МРЗ.
#24 | 31.01.2017, 15:47
Публикации: 4 / 0
Здравейте, моят казус е следния: безработна съм от 01.12.2016г. Регистрирах се в Бюро по труда и имам право на обезщетение от борса до 15.08.2017г. В последствие, разбрах, че съм бременна, термина ми е в края на юли месец. Доколкото разбрах от прочетеното до тук, ще имам право на майчинство, при положение, че бъда назначена на трудов договор. Очаквам сключване на договор по програма "Младежка заетост", финансирана от ЕС. Притеснението ми е, че бременността ми започва да личи. Има ли вероятност работодателят да откаже подписване на този договор? Как е най- удачно според вас да постъпя?
#25 | 31.01.2017, 16:34
Публикации: 9299 / 1558
Не съм много запозната с тези програми, но обикновено са със срочни договори. Ако са за по-кратък срок (преди 45 дневния болничен), почвайте за да си докарате някакъв доход. Пък после се "уредете" при някой познат. Ако срокът се застъпва с майчинството, не е добре - договорът се прекратява с изтичане на срока, независимо че сте в майчинство. В този случай от НОИ ще Ви плащат до 410-ия ден. После... пак при познати.
#26 | 31.01.2017, 16:46
Публикации: 4 / 0
До колкото съм запозната, сключва се договор, със срок на изпитание. Да, застъпват се периодите, ако тепърва сключа такъв. Какво означава това, че НОИ ще плаща само до 410 дни? Да разбирам ли,че няма да имам право на обезщетение за отглеждане на дете до навършване на две години?
#27 | 31.01.2017, 16:55
Публикации: 9299 / 1558
 Какво означава това, че НОИ ще плаща само до 410 дни? Да разбирам ли,че няма да имам право на обезщетение за отглеждане на дете до навършване на две години?
Да, това значи. Отнся се за счучая, ако трудовия договор бъде прекратен докато сте в майчинство /преди 410-ия ден/

Вижте хубаво какъв е договора. Договор със срок на изпитване не значи непременно срочен договор. Имайте предвид, че в срока на изпитване не сте защитена от уволнение.  От друта страна - болничните удължават стока на изпитване.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група