Бременност и борса, ТД по време на майчинство

05.02.2017, 01:02 7206 1

05.02.2017, 01:02
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Можете ли да ми помогнете с малко информация?
В момента съм на ТД и ме осигуряват на 1200 лв (6 месеца съм вече, безсрочен), но искам да напусна следващия месец. Познати ще ме назначат и съкратят, за да мога да  получавам по-високо обезщетение от борсата (не съм била на борсата досега, преди настоящата ми работа ме осигуряваха 2 години на 1170, имам 10 год трудов стаж, без прекъсване). Тъй като правим опити, въпросът ми е, какво се случва с майчинството, ако забременея докато съм на борсата? Как ще се изчисли сумата (доколкото гледах, мисля, че мога максимум 8 месеца да съм на борсата, т.е. със сигурност не през целия период на евентуална бременност)? И aко дай Боже забременея, кое е по-добре, да остана на борсата или да ме назначи познат на работа и да си взимам болнични? Другият ми въпрос е, ако ме назначи познат по време на майчинство ще мога ли да сключвам други ТД без това да повлияе на майчинските?
#1 | 05.02.2017, 09:52
Публикации: 9365 / 1574
По време на борсата няма да Ви осгуряват за болнични и майчинство. това значи, че ако се разболеете или родите по това време няма да Ви се плати никакво обезщетение. Е, при майчинство Ви се полагат някакви социални помощи...
Ако след борсата започнете работа по трудов договор и се разболеете или родите, то при пресмятане на болничния и майчивството за периода на безрабоицата ще се вземе минималната работна заплата
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група