Грешка в засичане на годишен отчет за продажби в брой без фактура

08.02.2017, 09:43 6567 13

08.02.2017, 09:43
Публикации: 43 / 0
Здравейте, установих грешка в засичането на годишния оборот по отчетите, сумата е с 300 лв. по-малко.Четох становища на данъчни консултанти, че грешката се поправя, когато в периода в който е открита грешката се увеличава с тази разлика.Това което ме притеснява е че този оборот е за 2016 г., а ще отиде в 2017 г.Има ли някакъв начин да се отрази за 2016 г.?
Имам и 3 фактури за разходи от м.11 и м.12 донесени след подаване на ДДС-то за   м.12.Те също ли остават за 2017 г. или има операции с които може да ги начисля в 2016 г.?
Благодаря предварително на отговорилите!
#1 | 08.02.2017, 10:03
Публикации: 1700 / 205
За да няма подобни разлики, изисквам месечни отчети от касовия апарат и ги следя до 14-то число, преди да пуснем ДДС-то.  :wink1:
Често се случва да получаваме фактури по-късно.Когато касаят разходи за м.г. процедираме така:

Пример 2016:
611/602- 100 лв.
602/499 -100 лв.

2017:
499, 4531/401- 120 лв.
#2 | 08.02.2017, 10:05
Публикации: 6651 / 656
Щом фактурите са от м.11 и 12 според мен с/ка 401 трябва да е за 2016 год.
#3 | 08.02.2017, 10:24
Публикации: 87 / 2
Здравейте и аз имам подобен проблем и се чудя какво да правя. При засичане на годишния отчет излезе, че в месечния отчет за м.10.2016 не е включен отчета за последната дата/поради неясна за мен причина/. И сега не знам какво да правя. Дайте съвет моля
#4 | 08.02.2017, 10:28
Публикации: 1700 / 205
А този отчет показва ли се в м.11? По всяка вероятност касовият апарат е приключен през м.11 и оборотът е отишъл там.
#5 | 08.02.2017, 10:48
Публикации: 87 / 2
Не не се показва. В годишния виждам, че за м.10.2016г оборота е с 285лв повече. Ноември си е правилен.
#6 | 08.02.2017, 11:01
Публикации: 1700 / 205
Аз бих огледала кога е приключен месечният отчет за м.10.Възможно да е бил приключен и по-късно да е дошъл клиент и да е приключен втори път касовия апарат за 31.10.
#7 | 08.02.2017, 11:14
Публикации: 43 / 0
Четох едни становища на Ивайло Кондарев и Лиляна Панева, относно корекция на неотразени данъчни документи в Справка-декларация по ДДС.Те обясняват, че при неотразен отчет за продажбите, същия се включва в дневника за продажбите през периода, когато е открита грешката.В случай на проверка, според тях ще бъде начислена лихва за забава на дружеството.
#8 | 08.02.2017, 15:09
Публикации: 87 / 2
Благодаря Ви.
#9 | 08.02.2017, 15:11
Публикации: 11855 / 2155
Четох едни становища на Ивайло Кондарев и Лиляна Панева, относно корекция на неотразени данъчни документи в Справка-декларация по ДДС.Те обясняват, че при неотразен отчет за продажбите, същия се включва в дневника за продажбите през периода, когато е открита грешката.В случай на проверка, според тях ще бъде начислена лихва за забава на дружеството.

За целите на ЗДДС - да, но за целите на определяне на данъчната печалба / загуба за 2016 следва да се коригират нещата и да се определи правилния данък. Още е в срока за подаване на ГДД чл.92.
#10 | 08.02.2017, 15:23
Публикации: 6651 / 656
Вие не засичате ли годишния оборот до 14.01?
#11 | 08.02.2017, 15:33
Публикации: 43 / 0
Засича се, но е станала грешка.Как трябва да се извърши корекция?
#12 | 08.02.2017, 15:36
Публикации: 6651 / 656
Приходът - в 2016 година. ДДС-то - м.01.2017 год. При ревизия - лихва за закъсняло плащане на ДДС.
#13 | 08.02.2017, 15:40
Публикации: 43 / 0
Брагодаря за отговора.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група