Уп2

19.04.2017, 16:14 1364 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

19.04.2017, 16:14
Публикации: 496 / 8
здравейте,
правя УП2 на лице,работило от 06.08,2010-31,08,2010, назначено на 2часа., като от 25,08,2010 до 31,08,2010 е в неплатен отпуск с право на трудов стаж.
Най-общо има 13 отработени дни +5 неплатен.Брутния доход е 47,27 лв
в УП2 освен тези 47,27 трябва да прибавя и сумата на неплатения отпуск на база минималната РЗ за страната през 2010г.
Въпроса ми е :преизчислявам го според часовете на ден ли или общо за 5-те дена?
1.240 :22=10,91/8=1,3636х2ч.х5дена=13,64 лв. или
2.240:22=10,91х5=54,55 лв.
Коя сума се прибавя към 47,27?   /13,64 или 54,55?/
#1 | 20.04.2017, 09:28
Публикации: 1190 / 226
Прибавя се сумата, съответстваща на продължителността на работното време на лицето. И защо(ако месеца има 22 работни дни, както давате по-долу в сметките) в началото говорите за 13+5? Това ще ви формира съвсем различни среднодневни суми...
#2 | 20.04.2017, 10:03
Публикации: 496 / 8
т.е.вземам впредвид сумата на непл.отпуск за отработените х2часа на ден.
13+5 дена защото лицето започва на 06,08 и работи до 24,08 вкл. и от 25-31,08 е в неплатен./говоря само за работни дни/
#3 | 20.04.2017, 10:17
Публикации: 1190 / 226
Да, недогледах, че не е работило пълен месец  - извинявам се. Аз лично, когато съм изчислявал неплатен отпуск на непълно време, съм преизчислявал дохода за периода на неплатен отпуск на непълно работно време пропорционално на МРЗ. В УП-то за яснота(не на отделен ред, а като записване под него за периода) уточнявам, че лицето е работило на непълно работно време с еди каква продължителност и "за периода от .... до ... лицето се е намирално в неплатен отпуск, на основание чл.160 КТ, който се признава за трудов и осигурителен стаж." Отделно стандартните уточнения - изплатени или начислени са възнагражданията, какви са елементите на възнаграждението и техните размери. Изобщо при тези документи работата е комплицирана и зависи от вижднията на конкретните служители, колкото и да е абсурдно... Срещал съм някои, които желаят в УП-2 да им посочвам период(което според мен е коректно, защото са осигурителен стаж си има нарочен документ), други пък - периода като осигурителен стаж(ако е работил на непълно работно време), както е УП-3...
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове