Собственик на ЕТ - на трудов договор в собствената си фирма

13.06.2017, 19:10 4269 4

13.06.2017, 19:10
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
В момента съм Собственик/Управител на собствената си фирма, която е ЕТ и аз съм СОЛ.
Фирмата ми кандидатства за грантово финансиране, където имаше изискване "Персоналът да бъде назначен на трудов договор". Направих официално запитване дали собственика на ЕТ може да работи като "Ръководител проект". Отговорът беше - "Може, но на трудов договор за управление и контрол (ДУК)". Сега ми предстои да изпълнявам този проект, но не съм сигурна, че юридически  мога сама да се назнача на трудов договор.
Моля за малко помощ как да го направя.
Невяна   
#1 | 13.06.2017, 23:35
Публикации: 9339 / 1571
Eх, тези програми....Явно са разработвани от хора, дето нямат понятие от българското законодателство. ТД на ЕТ със самият себе си е юридически абсурд. То и "ТД за управление и контрол" е също толкова абсурдно. Или е ТД, или е договор по ЗЗД. Или е за управление, или е за контрол.
Явно по финансираните програми се изискват финансирани глупости. Изчакайте мнението на някой колега, който се е сблъскал с проблема и е успял да заобиколи закона и да спази изискванията на програмата.
#2 | 13.06.2017, 23:51
Публикации: 4394 / 734
От друга страна ми е малко странно собственикът да се нарича "персонал".
#3 | 14.06.2017, 09:35
Публикации: 1187 / 228
Всички програми на тази институция показват крещящо неразбиране на трудово-осигурителната материя, както е казано много отдавна...
#4 | 14.06.2017, 09:38
Публикации: 11959 / 2182
Бих казала, че искат ли като условие да Ви включат в програмата ЕТ да е на трудов договор няма мърдане - или е на трудов договор или няма програма. Законите тука не са това, което си мислим.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група