Загубени книги за начален и пер.инструктаж

05.07.2017, 13:49 3641 3

05.07.2017, 13:49
Публикации: 1230 / 73
Оказа се ,че в една фирма са си загубили книгите за начален и пер.инструктаж.Купехме нови,но сега се чудя в книгата за начален инструктаж какво да пиша.Може би само тези,които работят в момента-те не са много.Обадих се на СТМ,според тях изобщо нищо да не пиша в книгата за начален инструктаж,а само в книгата за периодичен.И ако бъде назначен нов работник ,тогава да го впишем в кн.за НИ.Обаче в тази фирма почти няма текучество-от 3г. не е назначаван никой.Скоро едва ли ще има назначен.И ако междувременно има проверка от ИТ,книгата ще е празна.
Намерих някакъв отговор ,но ставаше дума само за книга за периодичен инструктаж.
Има ли някой ,който да има практика по въпроса?
#1 | 05.07.2017, 14:13
Публикации: 9339 / 1571
Не зная колко е правилно, но аз бих направила следното: ще събера всички служебни бележки за начален инструктаж от досиетата. В една книга  за НИ ще опиша  последните десетина (поне тези на настоящите работници) и ще посъбера подписи
#2 | 05.07.2017, 14:38
Публикации: 1230 / 73
Направих заповед за завеждане на нови книги,поради изгубване на старите.
В книгата за периодичен описах настоящите работници за извършен инстр.на работното място с дата два дни след датата на заповедта.За книгата на НИ ще се почудя още малко и ако не ми дойде нищо друго на ум и аз ще опиша настоящите работници ,съгласно сл. им бележки-все пак да не е празна книгата.
#3 | 05.07.2017, 14:59
Публикации: 126 / 21
Аз бих съставила Констативен протокол за липсата им и след това Заповед за издаване на нови книги. В новите книги не бих вписала нищо със задна дата - нито начален инструктаж, нито на работното място, нито периодичен, а бих направила извънреден инструктаж на работниците, които са на работа.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група