Платен годишен отпуск - изчисляване

24.08.2017, 19:40 7680 1

24.08.2017, 19:40
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Пиша Ви с конкретен случай, който породи в мен въпроса дали ТРЗ-то във фирмата, в която работя постъпи нередно. Излязох в платен отпуск - 5 дни- юли месец. Дойде време да взимам заплата за юли и тя е с 50 лева по-ниска. Попитах защо се получава така, при положение, че отпускът е платен. Отговориха ми, че е защото този отпуск се изплаща на базата на предходните 6 месеца (от декември до май), през които съм била на 4 часов работен ден.

Чета в кодекса на труда:

" Чл. 177. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 177, изм., бр. 108 от 2008 г.) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни. "

Тук пише, че плащането на отпуска се изчислява за последният един месец, а не 6 месеца както ми казаха на мен. През месецът, който се явява преден за мен е юни. Тогава си работех нормално на 8 часа и не съм отсъствала.

Излъгали ли са ме ?

Благодаря много.

#1 | 24.08.2017, 22:43
Публикации: 9299 / 1558
Излъгали ли са ме ? 
Най-вероятно да. Поне според данните, които предоставяте.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група