Уведомление по чл. 62

12.09.2017, 21:00 1800 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

12.09.2017, 21:00
Публикации: 36 / 1
Имам постигнато споразумение за прекратяване на трудовото правоотношение с дата 12,09,2017. Работодателят и служителят са се споразумяли, служителя да не е на работа от 29,09,2017 или последният работен ден е 28,09,2017. За периода 12,09,2017 - 28,09,2017 служителя е подал молба за платен годишен отпуск. Т. е. вместо работодателя да изплати обезщетение за пл. год. отпуск, служителя ще си ползва отпуска реално. Коя е датата от която започва да тече 7-дневния срок за подаване на уведомлението при прекратяване на трудовия договор?
#1 | 12.09.2017, 21:47
Публикации: 3264 / 453
От датата на напускане "считано от...", записана в заповедта - доколкото разбирам това е 29.09. Ползването на отпуск не е напускане, а си е чист стаж и осигуряване.

Но честно казано, така както е написано "постигнато споразумение за прекратяване на трудовото правоотношение с дата 12,09,2017" не е много ясно какво точно е станало на 12.09. - на тази дата са се споразумели, или са се споразумели ТД да се прекрати от тази дата?
#2 | 12.09.2017, 22:04
Публикации: 36 / 1
Заповедта за прекратяване на ТД  е с дата 12,09,2017, считано от 29,09,2017. Постигнато е съгласие между страните на 12,09,2017, да се прекрати ТД считано от 29,09,2017. За периода 12,09,2017-28,09,2017 лицето си ползва пл. год. отпуска, който е стаж и осигуровки. Смятам че уведомлението следва да се подаде в 7-дневен срок, като първия ден на срока е 12,09,2017 Следва да се посочи в т.17 дата на прекартяване 28,09,2017, което е последния работен ден (или последен ден в осигуряване). Правилно ли е разбирането ми че срокът в който трябва да се подаде уведомлението е 12,09,2017-19,09,2017?
#3 | 12.09.2017, 22:27
Публикации: 7212 / 1079
Не, не е првилно. Срокът е според датата "считано от...". Т.е от 29.09. до 05.10.
#4 | 12.09.2017, 22:31
Публикации: 36 / 1
Благодаря!
Следващия път чл. 3, ал. 2 от наредбата за Съдържанието и реда за изпращане на уведомление по чл.62 ще ми е по-ясен. :)
Приятна вечер!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове