Осигуряване в ООД

15.09.2017, 14:55 1093 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

15.09.2017, 14:55
Публикации: 8 / 0
Регистрирано дружество в Търговския регистър с двама съдружника сключват ДУК с трето лице (което не е съдружник във фирмата, а е вписан само като управител в ТР). Може ли ДУК да бъде безвъзмезден? Длъжни ли са двамата съдружника да се осигуряват като СОЛ, при условие, че не упражняват дейност в дружеството?
#1 | 15.09.2017, 15:13
Публикации: 7243 / 1082
Може ли ДУК да бъде безвъзмезден? - може, но не е желателно. Можете да погледнете ЗКПО, чл.16, ДОПК, ДР, §1, т.3 букви б, ж, м..., и т.8
Длъжни ли са двамата съдружника да се осигуряват като СОЛ, при условие, че не упражняват дейност в дружеството? - нито са длъжни, нито имат основание да го правят и при желание от тяхна страна.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове