Уведомление при назначаване

15.10.2017, 15:56 2588 4

15.10.2017, 15:56
Публикации: 2 / 0
Здравейте ,
На 11 октомври ме назначиха на трудов договор със срок на изпитване 6 месеца . Започнах работа , но сега след 3 дни искам да напусна поради ред причини . При назначаването ми дадоха ТД и заверено уведомление от НАП , че са ме назначили .Въпросът ми е могат ли след като аз почти веднага искам да напусна, да заличат назначаването в НАП .За мен е важно да ми прекратят трудовото правоотношение , а не да го заличат , защото получавах обезщетение за безработица от бюрото по труда и се отрегистрирах като постъпих на работа на 11 октомври.В рамките на 9 месеца   имам право да се върна на борсата и да продължа да получавам обезщетението си при прекратяване на труд правоотношение дори по взаимно съгласие.Въпросът ми е да ли да изчакам примерно една седмица и тогава да подам молба за напускане  по взаимно съгласие ?
#1 | 15.10.2017, 16:09
Публикации: 4365 / 719
Броят отработени дни нямат значение, не е правилно да заличават, а просто да прекратите ТД. По-добре е да не е по взаимно съгласие, а работодателят да използва, че сте в изпитателен срок (ако нямате притеснения за този начин на освобождаване).
#2 | 15.10.2017, 16:18
Публикации: 9297 / 1557
Щом имате работни дни, наистина не може да се говори за заличаване.
Молбата за напускане по взаимно съгласие ножете да подадете и сега (в понеделник :)), но не е сигурно, че работодателят ще е съгласен да Ви освободи на това основание.
Ако срокът на изпитване е уговорен в полза на двете страни, няма да е проблем да напуснете веднага  по чл.71 по Ваша инициатива.
Ако срокът на изпитване е уговорен в полза на работодателя и работодателят не е съгласен да прекрати договора по взаимно съгласие или по чл.71 по негова инициатива, тогава трябва да напуснете с предизвестие. Предизвестието може да се отработи или да платите обезщетениенв размер на заплатата за неотработените дни.
Съвет: първо пробвайте по взаимно съгласие. Ако не стане, отправете предизвестие, като не пропускате да документирането на датата на връчване (входящ номер, дата и подпис върху Вашия екземпляр...).
#3 | 15.10.2017, 16:19
Публикации: 9297 / 1557
 По-добре е да не е по взаимно съгласие, а работодателят да използва, че сте в изпитателен срок (ако нямате притеснения за този начин на освобождаване).
В случая няма никакво значение начина на прекратяване. По взаимно съгласие си е ОК.
#4 | 15.10.2017, 22:44
Публикации: 2 / 0
Благодаря ви много за отговорите!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група