Внасяне на Окончателни осигурителни вноски

30.01.2018, 11:57 2332 4

30.01.2018, 11:57
Публикации: 9 / 0
Здравейте,

Самоосигуряващо лице съм. Плащал съм осигуровки на 460 лева месечно.

При попълване на годишната данъчна декларация (и сметките на приходите) се оказва, че съм получи сума по-голяма от тази, на която съм се осигурявал.

Попълвам в декларацията Образец 2004 за Окончателни осигурителни вноски и окончателни за здравно осигуряваме.

Сумирам двете и ги вписвам на ред 9 в Приложение 3, за да се намали сумата, върху която ми изчисляват данъка.

И тук въпросът е как се плащат тези Окончателни осигурителни вноски.

Предполагам, че те се добавят в декларация 6 към сумите на вече платените осигурителни вноски?! За да могат да излязат през електронния достъ и да мога да ги платя.
#1 | 30.01.2018, 12:00
Публикации: 9335 / 1570
Предполагам, че те се добавят в декларация 6 към сумите на вече платените осигурителни вноски?!

Да. Почти. :)
В годишната Д6 се вписват всички дължими за годината осигурителни вноски след годишното изравняване /внесени, невнесени, допълнителни.../
Внасянето - както и авансовите вноски - по съответните сметки и параграфи.

ПП Надявам се, че не сте подавали Д6 всеки месец
#2 | 30.01.2018, 12:05
Публикации: 9 / 0
Благодаря, не,  не съм подавал д6 всеки месец :)

Значи си смятам д6 върху реалните приходи директно? Аз мислех да сметна първо върху 460 лева месечно, а после да добавя Окончателни осигурителни вноски, но сега виждам, че е двойна работа :)
#3 | 30.01.2018, 12:13
Публикации: 11956 / 2182
Благодаря, не,  не съм подавал д6 всеки месец :)

Значи си смятам д6 върху реалните приходи директно?

Попълнете си Т1 и Т2 и тогава си определете окончателните вноски, че с това директно...да не стане много. :smile1:
#4 | 30.01.2018, 12:50
Публикации: 9 / 0
Абе те верно стават повече така. И се зверих половин час, докато се усетя, че не съм добавил сумата за доброволния фонд. Вие мяй сте забелязали, че не съм ги цитирал по-горе

Едно и също е и по двете сметки :)

Благодаря :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група