Майчинство,болнични и трудова борса

05.02.2018, 19:26 2140 2

05.02.2018, 19:26
Публикации: 2 / 0
Здравейте

Бременна съм в 3-ти месец и говорих с настоящия си работодател. По всяка вероятност ще напусна работа и смятам да се запиша на Трудовата борса за няколко месеца. Месец преди 45-то дни ще започна работа фиктивно и оттам ще изляза в майчинство.

За периода декември 2016- декември 2017 съм работила и съм била осигурявана на максималния осигурителен доход, а януари 2018 започнах нова работа- осигурявана съм на 1900 лв.

Въпросите ми са:
- Ако изкарам 4 или 5 месеца на трудовата борса, ще получавам ли 1500 лв месечно, имайки предвид осигурителния ми доход преди?
- Тези 4-5 месеца до каква степен ще повлияят на майчинството,което ще получавам?
- Как мислите,че е по-добре- след като сега ми прекратят трудовия договор, веднага да си намеря нов работодател или да се запиша на борсата и месец преди 45-то дни да започна нова работа? Ще има ли разлика в сумата на майчинството?

Много благодаря за отделеното време
#1 | 05.02.2018, 19:46
Публикации: 9297 / 1557
За времето, през което съе на борсата, ще се смята минималната работна заплата (за 2018 г. - 510лв).  Същаъа ще се взема и за периодите без осигуряване. За периодите с трудов договор се взема реалния осигурителен доход.
Майчинствпто се изчисляеа от средния осигурителен доход 24 месеца назад. Не може да е над нетния доход или под МРЗ.
Смятайте какво Ви е изгодно, какво можете да си позволите и какво да не правите.
Лека бременност!

ПП Ако напуснете работа по сеое желание, можете да получавате обезщетение за безработицата само 4 месеца по 9 лева на работен ден (около 190 лв месечно)
#2 | 05.02.2018, 19:52
Публикации: 2 / 0
Благодаря за информацията  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група