Декларация 1 на СОЛ

03.10.2018, 14:09 3261 6

03.10.2018, 14:09
Публикации: 58 / 2
Здравейте, моля за малко помощ от по опитни колеги, които са се сблъсквали с моя казус. Собственик на ЕООД, който полага личен труд в дружеството си и се самоосигурява през него. Сумата на положения личен труд и върху, която се изчисляват осиг.вноски е 1300 лева. Понеже дружеството вече има точни представи какъв ще е финансовия резултат към края на годината собственика иска да си увеличи възнаграждението на 16300 лева месечно. В този случай как трябва да оформя Декларация 1. Знам, че ще трябва да доплати осигуровки до 2600 с лихвите, а данъка и декларация 6 ще ги подам и платя в ноември (възнаграждението ще се плати в октомври).
Относно Декларация 1 с код корекция ли трябва да се подаде и със цялата сума 16300 или трябва да подам първо заличаваща на предходните Д1, след което да се подадат редовни Д1? 
#1 | 03.10.2018, 15:21
Публикации: 58 / 2
Само искам да допълня, че периода, за който е питането ми е януари - август 2018 г.
Здравейте, моля за малко помощ от по опитни колеги, които са се сблъсквали с моя казус. Собственик на ЕООД, който полага личен труд в дружеството си и се самоосигурява през него. Сумата на положения личен труд и върху, която се изчисляват осиг.вноски е 1300 лева. Понеже дружеството вече има точни представи какъв ще е финансовия резултат към края на годината собственика иска да си увеличи възнаграждението на 16300 лева месечно. В този случай как трябва да оформя Декларация 1. Знам, че ще трябва да доплати осигуровки до 2600 с лихвите, а данъка и декларация 6 ще ги подам и платя в ноември (възнаграждението ще се плати в октомври).
Относно Декларация 1 с код корекция ли трябва да се подаде и със цялата сума 16300 или трябва да подам първо заличаваща на предходните Д1, след което да се подадат редовни Д1?
#2 | 03.10.2018, 15:34
Публикации: 9326 / 1567
Д1 с код корекция. За всеки месец по отделно, за който има промени.
Д6 - само с увеличението на данъка.

Лично за не бих коригирала нищо и не бих плащала личен труд за предходните месеци. Бих платила няколко по-високи суми за 09, 10, 11 и 12, а осигуровките - с годишното изравняване. Е, ще се появи някакъв данък за възстановяване, но не мисля, че ще е проблем.
#3 | 03.10.2018, 15:47
Публикации: 58 / 2
Д1 с код корекция. За всеки месец по отделно, за който има промени.
Д6 - само с увеличението на данъка.

Лично за не бих коригирала нищо и не бих плащала личен труд за предходните месеци. Бих платила няколко по-високи суми за 09, 10, 11 и 12, а осигуровките - с годишното изравняване. Е, ще се появи някакъв данък за възстановяване, но не мисля, че ще е проблем.
Благодаря за отговора, извинявам се, но защо не бихте избрали моя метод, аз се притеснявам, че ако направя увеличението за следващите 4 месеца и накрая на годината с декларация 50, да изравня, може да си предизвикам проверка. Предвид голяма сума, не че има нещо да крия, защото всичко се плаща е законно и се плаща по банка и произход на средствата може да се докаже, но не ми се занимава с данъчни ...
#4 | 03.10.2018, 15:56
Публикации: 9326 / 1567
Не ми се вярва да го проверяват. Не, че не могат да го направят в който и да е момент

Не виждам нищо незаконно, от което да се плашите. Но все пак човекът си решава. Вие действате според решението
#5 | 03.10.2018, 16:15
Публикации: 11947 / 2181
Относно Декларация 1 с код корекция ли трябва да се подаде и със цялата сума 16300 или трябва да подам първо заличаваща на предходните Д1, след което да се подадат редовни Д1?

Подайте с код К и правилната сума . :smile1:
#6 | 03.10.2018, 16:45
Публикации: 58 / 2
Благодаря за помощта! Ще го подам с код Корекция и от 1 300 лева ще увелича възнаграждението на 16 300 лева и  ще довнеса осигуровките с лихвите.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група