Финансови отчети

01.12.2018, 15:41 3633 4

01.12.2018, 15:41
Публикации: 6 / 0
Здравейте! Имам магистърска степен по счетоводство, скоро ме назначиха в едно бюджетно предприятие като главен експерт - счетоводител, но преди това нямах нито един ден стаж като счетоводител. Ясно ми е, че нямам право да съставям годишен финансов отчет, но дали имам право да съставям месечни отчети и да се подписвам на тях?  :question:
#1 | 01.12.2018, 15:59
Публикации: 9299 / 1558
дали имам право да съставям месечни отчети и да се подписвам на тях?
След като няма специални изисквания за това - защо да нямате право.
Друг въпрос е дали можете, дали ще Ви позволят, дали влиза в задълженията Ви  и т.н.

ПП Проверете си да не би бюджетните организации да имат някакви специфични изисквания.
#2 | 02.12.2018, 15:25
Публикации: 6 / 0
Нямам право да съставям и междинни отчети, а месечният отчет може ли да бъде разгледан като междинен отчет?! Това не ми е ясно  :noexpression:
#3 | 02.12.2018, 18:52
Публикации: 4367 / 719
Защо да нямате право да съставяте междинни отчети? Струва ми се, че не са баш онези по ЗСч.
#4 | 17.04.2019, 09:29
Публикации: 3 / 0
Нямам право да съставям и междинни отчети, а месечният отчет може ли да бъде разгледан като междинен отчет?! Това не ми е ясно  :noexpression:
Междинен финансов отчет - финансовият отчет за период по-кратък от една календарна година (1 януари - 31 декември). За междинни не се считат отчетите на новосъздадените и прекратилите дейността си предприятия.
Отчетен период на междинен финансов отчет - определеният от съответния държавен орган или външен потребител период (месец, тримесечие, шестмесечие, деветмесечие и др.), за който се съставя междинен финансов отчет.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група