Съвет за майчинството

02.01.2019, 00:14 2142 2

02.01.2019, 00:14
Публикации: 2 / 0
Здравейте.В момента приключва първата ми година майчинство.Очаквам през есента синът ми да бъде приет в ясла.И тук идва моят проблем.След излизането в 45 дневния болничен преди раждането се преместихме с мъжа ми в друг град,на 300 километра от работата ми.Което означава,че ми е невъзможно да се върна на нея. Дилемата ми е следната.След започването на ясла на детето,аз съм длъжна да се върна на работа,но ми е невъзможно пътуването и трябва да реша какво да правя.Говорила съм с работодателя и той ми каза ползваш си платения отпуск и напускаш по взаимно съгласие.След това обаче мога ли/трябва ли да се запиша на борсата(никога не съм била,имам 6 години трудов стаж в България,от които 2 години при сегашния ми работодател преди излизането по майчинство) или трябва да си търся нова работа,на която като чуят че съм с дете в яслата на 1.9 месеца няма да са очаровани.Какво ще ме посъветвате?
#1 | 02.01.2019, 08:18
Публикации: 9335 / 1570
напускаш по взаимно съгласие.След това обаче мога ли/трябва ли да се запиша на борсата
Можете да се регистрирате като безработна. Обезщетението, което ще получавате е 4 месеца по около 200 лева (заради взаимното съгласие)
Не сте длъжна да се регистрирате на борсата и ако посоченото обезщетение не Ви е крайно необходимо, по-добре не го правете. Имайте предвид, че че ако веднъж сте получили обезщетение, то 3 години след това ще имате право само на минимума, независимо от начина на прекратяване на договора.
#2 | 02.01.2019, 08:58
Публикации: 2 / 0
Благодаря,значи това е оптималният вариант за мен в ситуацията,борсата ще я пропусна.А ще имам ли право на половината майчинство от втората година,след като детето ще е в държавна ясла или трябва да съм на работа?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група