Бременност и раждане и граждански договор

07.01.2019, 19:19 1589 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.01.2019, 19:19
Публикации: 87 / 2
Здравейте, Може ли служителка на ТД и в 135 дни бр. и раждане да сключи ГД със същия работодател със сума по- висока от МРЗ? Ще се спре ли обезщетението й?
#1 | 07.01.2019, 19:33
Публикации: 1297 / 175
Може, но след като се намали сумата с НПР трябва да получите сума ПОД минималната РЗ за страната.
Ако се спази това условие няма да се спре.
Успех и късмет!
#2 | 07.01.2019, 20:28
Публикации: 7243 / 1082
Може, но след като се намали сумата с НПР трябва да получите сума ПОД минималната РЗ за страната.
Ако се спази това условие няма да се спре.
Успех и късмет!

Какво значение има сумата по ГД, след като майката е осигурена на друго основание?

ПП  Много съм далеч от майчинство и майки и отговора ми може да не е коректен.
#3 | 07.01.2019, 20:40
Публикации: 9666 / 1649
#4 | 07.01.2019, 21:50
Публикации: 87 / 2
А ако сумата след приспадане на НПР е над МРЗ ще се спре  обезщетението,  правилно ли съм разбрала?
#5 | 07.01.2019, 22:12
Публикации: 7243 / 1082
А ако сумата след приспадане на НПР е над МРЗ ще се спре  обезщетението,  правилно ли съм разбрала?

няма значение каква е сумата - и 1 лев да е, пак ще има осигуровки и както ще тълкуват ГД под МРЗ, така ще тълкуват и такъв над МРЗ

Друг въпрос е, че по ГД няма осигуровки за ОЗМ и (може би) за това отговорът в линка на delphine е:
Ако Вие, като осигурено за общо заболяване и майчинство лице, през времето на отпуск за бременност и раждане получавате парично обезщетение по чл. 50, ал. 1 от КСО, полагането на труд без трудово правоотношение (граждански договор), не е пречка за получаване на паричното обезщетение.

ПП Пак повтарям - не съм много наясно с материята. Само си разсъждавам.
#6 | 09.01.2019, 15:46
Публикации: 1297 / 175
Аз се включвам за да се извиня на polyn за неволната грешка.
Явно снощи като съм писала вече съм била леко извън концентрация.
Да, няма да ти спрат обезщетението за майчинство, това дето съм го написала е условие да не се спре обезщетение за безработица при слючване на ГД.
Още веднъж се извинявам, че неумишлено те заблудих, ама то добре, че Хиксовете и Делфинчето са по-будни от мен. :wink1:
#7 | 09.01.2019, 19:03
Публикации: 87 / 2
Благодаря. Аз все пак се притеснявам, защото сумата по ГД ще е голяма, а и ще е постоянна в месеците.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове