Корекция на подадена справка по чл.73 от здфл

04.04.2019, 11:55 1946 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

04.04.2019, 11:55
Публикации: 4 / 0
Здравейте,колеги. Днес ни се обади един доставчик физическо лице, че сме му декларирали по-висока стойност на изплатен доход през 2018г.Е това не ми се беше случвало,но факт.Та моля за вашето мнение има ли вариант за корекция от наша страна,и ако не го коригирам какво следва?
#1 | 04.04.2019, 13:00
Публикации: 9648 / 1644
...има ли вариант за корекция от наша страна,и ако не го коригирам какво следва?

Може да се коригира, предполагам , но на място. Ако не извършите корекция ще търсят на лицето декларация за доход в размера ,  подаден от Вас .
#2 | 04.04.2019, 13:53
Публикации: 234 / 23
Възможността за корекция до 30.09. прилага ли се за справките за 2018г.?
#3 | 04.04.2019, 14:05
Публикации: 211 / 28
Възможността за корекция до 30.09. прилага ли се за справките за 2018г.?

Според мен е само за декларациите по чл.50 от ЗДДФЛ и по чл.92 от ЗКПО.
#4 | 04.04.2019, 14:20
Публикации: 234 / 23
Според мен е само за декларациите по чл.50 от ЗДДФЛ и по чл.92 от ЗКПО.

Да, така е. Намерих текста в ПЗР
§ 37. Параграф 32, т. 10, буква "б", т. 12, букви "б" и "в", т. 18, т. 19, буква "а", относно чл. 50, ал. 4, чл. 53, ал. 6 и 7, чл. 73 и чл. 73а, ал. 5 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица се прилагат за данъчните декларации и съответно за справките, за които задължението за подаване възниква след 31 декември 2019 г.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове