Подава ли се Виес декларация в случая?

25.06.2019, 13:27 1070 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.06.2019, 13:27
Публикации: 1004 / 54
ЮЛНЦ -сдружение,издава на Румънска фирма с Ват номер фактура за получена сума от членски внос. ДДС не се начислява на основание чл.44/1/т.3 от ЗДДС.Обаче въпросът ми е ,дали в случая трябва да се подаде и Виес декларация?
#1 | 25.06.2019, 14:07
Публикации: 9364 / 1591
"VIES декларации подават регистрирани по ЗДДС лица, извършващи вътреобщностни доставки, доставки като посредник в тристранна операция или доставки на услуги по чл. 21, ал. 2 от ЗДДС с място на изпълнение на територията на друга държава членка. Получатели по тези доставки са регистрирани за целите на ДДС лица в друга държава членка."

#2 | 25.06.2019, 14:51
Публикации: 1004 / 54
Благодаря много.Не попада в нито едно от условията.За първи път ще подавам на това ЮЛНЦ и ми е още съвсем мътно,и хоп още първата фактура е на чужда фирма.Цял месец разучавам тези ЮЛНЦ и още не са ми съвсем ясни,но се захванах вече.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове