График за отпуски

08.07.2019, 22:35 2347 4

08.07.2019, 22:35
Публикации: 32 / 0
Здравейте , имам въпрос относно графика за отпуските.
Във фирмата, в която работя , по едно и също време започнаха да излизат много служители и работници отпуска и  се оказа ,че остават малко хора да работят и не можем да си изпълниме договорите в срок.Работодателя иска в края на тази година да направи график за отпуските за седващата година и всеки да може да си планира по-рано почивката.Въпроса ми е : можем ли да съставиме  такъв график  и да не сме в нарушение,тъй като знам ,че вече е отменен..Благодая Ви предварително
#1 | 09.07.2019, 01:17
Публикации: 9299 / 1558
Отменено е задължителното правене на график. Графикът и правенето му не са забранени
#2 | 09.07.2019, 08:28
Публикации: 32 / 0
Благодаря.
#3 | 09.07.2019, 10:52
Публикации: 4367 / 719
Отпуските, все пак, се ползват след разрешение от работодателя. Ако той счита, че може да затруднят производството може да не разрешава в исканото време (чл. 176).
#4 | 09.07.2019, 16:26
Публикации: 38 / 3
Всяка година правя график. В отделите се разбират помежду си кой кога иска да ползва дните си. Дават ми всичко в писмен вид, сглобявам гафика по месеци/в екселска таблица  всеки месец ми е отделен sheet, включващ целия персонал/ като следя дали е покрит минималният брой хора в отдел, ако не е - връщам да се доразберат. Дрязгите обикновено са за дните между Коледа и Нова година. Някои колеги имат по-специфични задачи и си имат точно определени заместници. Следя  техните дати да не се засичат. Винаги сме отворени за промени в графика, не е имало случай колега да иска  да ползва отпуск и да не му е разрешен такъв. Графика улеснява много нещата,няма сръдни и скандали, а и работа върви без проблем.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група