ГДД

28.03.2012, 08:29 5019 2

28.03.2012, 08:29
Публикации: 15 / 0
Здравейте!ЕООД е пуснало декларация за започване на дейност на 18.10.2011 г.Няма фактури за приходи и разходи до края на годината.Има само 260,00 лв. задължения за осигуровки на управителя.Каква год. декларация трябва да се пусне?Според мен трябва да е 1010а,защото баланса и ОПР-то не ми ги приема с нули в сайта на статистиката.А то няма какво да се посочи реално,
Благодаря ви!
#1 | 28.03.2012, 09:12
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте, Мария!
Има доста подробна дискусия по въпроса в същия форум. В нея има препратка и към втора дискусия. Прочетете ги и преценете как да постъпите. :smile1:
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,2332.15.html
#2 | 30.03.2012, 16:11
Публикации: 31 / 3
Да споделя опита си:

Новорегистрирано през 2011 ЕООД, без приходи за годината, малко разходи само за банкови такси, които нямат измерение в хил. лева. Капиталът също в хил. лева е 0.

Проблемът до който всички опират е с подаването на нулеви БАЛАНС и ОПР към ГОД в НСИ.

Всякакви съвети чух, от подаване на декларация за неактивно предприятие и ГДД 1010а, и съответно нарушавайки ЗСч, до разни специални ритуали, изразяващи се разпечатване на ГОД и ГДД на хартия и подаване лично в НАП, или манипулиране на данните с цел да излезе някоя хилядарка та да не са нулеви Баланса и ОПР.

Това са абсолютни щуротии. Не е необходимо да правите такива неща.
Решението, както ми подсказаха от НСИ по тел е съвсем просто. След като Баланса и ОПР са нулеви, просто не ги попълвате. Минималният набор от справки, за да подадете валиден ГОД е:
- Справка за предприятието
- Справка за група предприятия. В тази справка, ако не сте група предприятия, просто отбелязвате НЕ на първият въпрос и с това справката приключва.
- Отчет за труда.
Ако са приложими и други справки попълвате и тях съответно.

Това е. След това може да си подадете ГДД обр. 1010, като за да ви излезе в ГДД вх. номер за подаден ГОД (излиза автоматично по ЕИК), са необходими около 15-20 мин.   
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група