Декларация по чл 14 ЗМДТ

13.08.2019, 15:23 749 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.08.2019, 15:23
Публикации: 580 / 10
фирма купува  имот  11 м 2018 на груб строеж ,акт 16 получава за сградата 29,07,2019 трябва ли да подава декларация по чл 14 в двумесечен срок ? Тези промени влезли в сила от 01,01,2019 касаят ли този случай  :blush:
#1 | 14.08.2019, 12:34
Публикации: 6250 / 1003
Здравейте,
Не знам за кои промени питате, но в двумесечен срок собственикът подава декларация по чл. 14 от ЗМДТ.
Ще Ви поискат и извлечение от инвентарната книга за ДМА, носете си.
#2 | 14.08.2019, 13:21
Публикации: 580 / 10
с промяната на закона за МДТ от 01,01,2019 това нали отпадна
#3 | 14.08.2019, 13:41
Публикации: 8846 / 1492
с промяната на закона за МДТ от 01,01,2019 това нали отпадна

Виж актуалния текст на чл.14 ЗМДТ - да, има промени . Те касаят определени случаи и просто виж дали попадаш в техния обхват. Принципно обаче не става дума за отпадане на въпросната декларация.
#4 | 14.08.2019, 13:53
Публикации: 580 / 10
" изменение на Закона за местните данъци и такси от 27 Ноември 2018г., влизащо сила от 01.01.2019г., отпадна задължението за новите собственици да подават данъчна декларация в двумесечен срок от придобиване на недвижим имот или ограничено вещно право

 1Не се декларират построени/завършени недвижими имоти.
2  Не се декларират новопостроените сгради и обектите в тях.
3 остава задължението за подаване на Декларация по чл. 14 ЗМДТ за сградите шеста категория."

#5 | 14.08.2019, 13:59
Публикации: 8846 / 1492
ЗМДТ
Чл. 14.
Скрит текст :
Това е актуалния текст на чл.14 ЗМДТ . За неподаване има и определени условия.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове