Въпрос ДЗПО ?

25.10.2019, 14:19 1160 9
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.10.2019, 14:19
Публикации: 60 / 4
Здравейте, въпроса ми е свързан с % на осигуровките, когато работник промени осигуряването си от допълнително задължително пенсионно осигуряване в УПФ от фонд "Пенсии" във фонд "Пенсии за лицата по чл.69" т.е променя ли се ДОО и дължи ли се ДЗПО в случая ?
#1 | 25.10.2019, 18:14
Публикации: 7233 / 1081
Нищо не се променя. Само в НАП/НОИ служебно препращат вноската вместо в УПФ в НОИския такъв.
#2 | 25.10.2019, 20:30
Публикации: 60 / 4
Объркването ми идва от "Продължават осигуряването си само в ДОО с увеличена осигурителна вноска в размера на осигурителната вноска за УПФ". Човека е роден след 59г, но и аз не откривам начин как да му увелича ДОО с 5 % в програмата, малко е подвеждащ текста.
#3 | 25.10.2019, 22:45
Публикации: 7233 / 1081
Къде прочетохте това за "увеличената осиг.вноска"?
Нижте наредбата за избора на фонс за ДЗПО (не помня точното име),. Там си пише, че работадателят не прави нищо. Дори не е нужно да е информиран. Нещата стават служебно.
#4 | 25.10.2019, 22:52
Публикации: 60 / 4
#5 | 25.10.2019, 23:12
Публикации: 7233 / 1081
Вие попадате ли в чл.69 от КСО?
#6 | 25.10.2019, 23:21
Публикации: 60 / 4
Да , чл.69 от КСО
#7 | 26.10.2019, 00:26
Публикации: 7233 / 1081
Вижте тов, дали не Ви върши работа: НАРЕДБА ЗА РЕДА ЗА ИЗБОР НА ОСИГУРЯВАНЕ, ВНАСЯНЕ И РАЗПРЕДЕЛЯНЕ НА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ ОСИГУРИТЕЛНИ ВНОСКИ, ВНОСКИТЕ ЗА ФОНД "ГАРАНТИРАНИ ВЗЕМАНИЯ НА РАБОТНИЦИТЕ И СЛУЖИТЕЛИТЕ" И ЗА ОБМЕН НА ИНФОРМАЦИЯ

#8 | 28.10.2019, 09:49
Публикации: 9660 / 1646
Объркването ми идва от "Продължават осигуряването си само в ДОО с увеличена осигурителна вноска в размера на осигурителната вноска за УПФ".

Промяна в процентите със сигурност няма. Предполагам, че смисълът на написаното е, че лицето внася вече общата сума на ДОО и ДЗПО в НОИ.
#9 | 28.10.2019, 11:57
Публикации: 182 / 20
Здравейте, въпроса ми е свързан с % на осигуровките, когато работник промени осигуряването си от допълнително задължително пенсионно осигуряване в УПФ от фонд "Пенсии" във фонд "Пенсии за лицата по чл.69" т.е променя ли се ДОО и дължи ли се ДЗПО в случая ?
    НАП събира вноските по същия начин и  със същите проценти и по същите сметки, както преди промяната и служебно си ги прехвърля след подаденота заявление от лицето не в частния фонд а в ДОО.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове