Новорегистрирана фирма - издаване на първа фактура

03.02.2020, 14:06 2125 3

03.02.2020, 14:06
Публикации: 17 / 1
Здравейте,
Извинете ме предварително за невежеството....
Питах бъдещия си счетоводител, човека ми обясни, но аз нищо неразбрах... След това четох чл.78 ППЗДДС и пак не ми сътана ясно...

Новорегистрирана фирма без регистрация по ДДС, време е да започне дейност и да издаде първата си фактура.
Какъв може да бъде първия номер на първата фактура, не ми се иска да бъде 0000000001 понеже клиента получаваш фактурата ще види че е новорегистрирана фирма и ще бъде предобеден...
Възможно ли е първия номер да бъде някакъв друг? И какъв....? Може ли да се започне от 0000000111?

Ще се издават електронни фактури, не от кочан. Препоръчате ми сайт или програма за създаване на фактури.

Предварително ви благодаря за насоките!
#1 | 03.02.2020, 14:24
Публикации: 4 / 0
По принцип имате право да си определяте различни диапазони на номерата на фактурите. Примерно, тези, които са преди регистрация по ЗДДС да започват с 9....1.
Но не знам доколко има смисъл да го правите, след като всеки, който се интересува, може да види в Търговския регистър, че фирмата е съвсем нова.
#2 | 03.02.2020, 14:40
Публикации: 17 / 1
Да това е така...
Всъжност фирмата е на няколко години, но никога не е стартирала дейност...
Да разбирам ли че има възможност да се започне от номер 0000000111?

За програма или сайт за издаване на фактури ще може ли да ме насочите..., при търсене в Google излизат стотици, но при повечето няма възможност за промяна на номера на фактурата...
#3 | 03.02.2020, 15:40
Публикации: 9339 / 1571
Има възможност да почнете и от 436, ако желаете.
Колкото до програмите: наистина не бива да позволяват да се променят номерата, защото може да стане дублиране, пропускане или друго объркване. Повечето програми в началото питат от кой номер ще почнете. И тук пишете каквото искате.
За избора се доверете на счетоводителя си. Настоящия. Той е запознат с дейността Ви, клиентите Ви, касови апарат и т. н.
Може да ползвате и програмата в този форум. Всичко останало ще е реклама или анти реклама.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група