Право на ДК

10.02.2020, 14:45 652 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.02.2020, 14:45
Публикации: 51 / 1
Дружество продава собствена земеделска земя чрез посредник. За продажбата е издадена фактура за освободена доставка. За възнаграждението към посредника е получена от него фактура за разхода с начислен ДДС. Замислих се дали всъщност продавачът на земеделската земя има право на данъчния кредит по тази фактура, при положение, че разходът е пряко следствие на освободената доставка? Прехвърлих по диагонал ЗДДС и не мога да намеря в момента нищо по въпроса...
#1 | 10.02.2020, 20:46
Публикации: 6310 / 1021
Концентрирайте се върху чл. 73 от ЗДДС :smile1:
#2 | 11.02.2020, 08:04
Публикации: 51 / 1
Концентрирайте се върху чл. 73 от ЗДДС :smile1:

На спокойствие се чете по-добре :) Според мен открих своя отговор в чл.70, ал.1, т.1, тъй като в самата фактура е ясно описано възнаграждение за продажба на земеделска земя.
#3 | 11.02.2020, 14:17
Публикации: 51 / 1
Интересно се развиха нещата с ДДС-то на тази комисионна...На управителя не му допадна ситуацията с непризнаване на данъчния кредит и ме накара да звънна в НАП пред него. Интересното в случая е, че от там служителят отговори: "Еми, би трябвало, включете я, колегите ще разгледат случая и ще излязат с решение...Не мога да ви кажа, но може да си я включите (фактурата) и да си искате ДДС..Те са ви начислили, така че вие ще си го искате..."  :blink: Много странна логика, честно казано. Но пък на управителя му хареса, естествено отговора  :smile1: И друг път ми се е случвало при проверката от НАП за възстановяване на ДДС да отказват за някой разход и да ни пускат съобщение за корекция на СД по ДДС, но тогава е било по невнимание, а сега съм убедена в правотата си.
#4 | 11.02.2020, 14:22
Публикации: 6955 / 1020
и трябвало, включете я, колегите ще разгледат случая и ще излязат с решение...Не мога да ви кажа, но може да си я включите (фактурата) и да си искате ДДС

Не разбирам от ДДС, но аферим на шефа Ви, дето се е хванал на такъв уклончив отговор. При това- устен

#5 | 11.02.2020, 14:27
Публикации: 51 / 1
[quote/]

Не разбирам от ДДС, но аферим на шефа Ви, дето се е хванал на такъв уклончив отговор. При това- устен

[/quote]

Има време до 14-ти за реакция  :wink1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове