Попълнената от НАП декларация ми се струва грешна.

15.03.2020, 11:16 1638 3

15.03.2020, 11:16
Публикации: 41 / 0
Здравейте! От години попълвам декларацията на един човек и до момента не е имало никакъв проблем.
Сега за какво става въпрос? Лицето работи по трудов договор/има бележка/, получил е доход от наем  / има бележка/, получил е супсидия  като земеделски производител  / няма бележка / и няма  друга дейност като земеделски производител, но си е плащал осигуровки
Първо, в таблицата за изравняване изобщо не е отразен трудовия договор, а трябваше да стане след 10 март.
Второ, срещу един от месеците в тоблица 1 , колона 1  та се мъдри цялата сума от наема,/ въпреки че е за цяла година/ която според мен изобщо не и е работата там
И трето, субсидията е нанесена в приложение 2, като пак не и е мястото там, защото човека си я декларирав в пр 6 иси плаща целия данък
Та какво да я правя тази грешна декларация?
#1 | 15.03.2020, 11:27
Публикации: 41 / 0
Здравейте! От години попълвам декларацията на един човек и до момента не е имало никакъв проблем.
Сега за какво става въпрос? Лицето работи по трудов договор/има бележка/, получил е доход от наем  / има бележка/, получил е субсидия  като земеделски производител  / няма бележка / и няма  друга дейност като земеделски производител, но си е плащал осигуровки.
Първо, в таблицата за изравняване изобщо не е отразен трудовия договор, а трябваше да стане след 10 март.
Второ, срещу един от месеците в таблица 1 , колона 1  се мъдри цялата сума от наема,/ въпреки че е за цяла година/ която според мен изобщо не и е работата там.
И трето, субсидията е нанесена в приложение 2, като пак не и е мястото там, защото човека си я декларирам в пер 6 и си плаща целия данък
Та какво да я правя тази грешна декларация?
#2 | 15.03.2020, 11:40
Публикации: 9298 / 1557
За субсидията: с влизането в декларацията излиза прозорец, в който трябва да се отметне какво е основанието и в кое приложение да се отрази. Отмятате, че е от друта стоп. дейност /прил. 3/.
Махате отметката, че подавате прил.2. След това влизате в прил.2 и най-отдолу натискате "премахване". Или в обратен ред. Важното е пред прил.2 да се появи катинарче.
Като попълвате прил.3, не пропускайте да изберете кода на дохода от субсидията.
За наема: щом лицето е осигурено по трудов договор и/или като ЗП, то дохода от наем не се включва в таблици 1 и 2.
За дохода по ТД: може би още не е обработено. При мен се появява попълнено прил.1 и попълнени колони в Т1 и Т2. Съществува възможност (макар и малка), да не е подадена справка по чл.73/6

Попълвате ГДД сакто смятате за правилно. Изтривате, добавяте....
#3 | 15.03.2020, 12:05
Публикации: 41 / 0
Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група