Осигурителна книжка

24.04.2020, 11:52 1003 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.04.2020, 11:52
Публикации: 91 / 1
Здравейте.


Не съм запозната с процедурата по заверка на осигурителна книжа...За това ще съм много благодарна за насоки. Става дума за лице, чиято книжка не е заверена от 2007г. !!!... :blink: :blink:.- СОЛ , собственик на ЕООД. Има издадена книжка, попълнена но не е заверена.
Какво следва?   Заявление до НОИ - София  за заверка на осигурителна книжки?
Какви документи трябва да се представят там? Или те си правят вътрешна проверка?
#1 | 24.04.2020, 12:27
Публикации: 91 / 1
Моля, поне да ми кажете какви документи искат инспекторите от НОИ - попълнена осигурителна книжка и какво още? Искат ли платежни или някакви други документи? Декларации по чл. 92 за доказване на това, че фирмата е имала дейност? :blush: :blush: :blink:
#2 | 24.04.2020, 13:09
Публикации: 522 / 25
Моля, поне да ми кажете какви документи искат инспекторите от НОИ - попълнена осигурителна книжка и какво още? Искат ли платежни или някакви други документи? Декларации по чл. 92 за доказване на това, че фирмата е имала дейност? :blush: :blush: :blink:
Осигурителният стаж се заверява на самоосигуряващите лица до 2015 г., след това не е необходим, това го има и в сайта на НОИ. :wink1:
#3 | 24.04.2020, 13:37
Публикации: 91 / 1
Да, знам. Но нали видяхте от коя дата не е заверен стажа на въпросния СОЛ - 2007, а не 2017
#4 | 24.04.2020, 14:06
Публикации: 7233 / 1081
За периоди след 2003-2004 искат само ГДД . Ако има някакво несъответствие, тогава искат и платежни.
Няколко дни след като подадете заявление и опишете срока за заверка ще Ви се обади съответния инспектор, ще Ви определи час и ще каже какво да носите.
#5 | 24.04.2020, 14:28
Публикации: 91 / 1
Под ГДД имате предвид  по чл.50 или по чл. 92? Защото въпросното лице не е имало доходи за периода и не е подавало лична ГДД по чл. 50. Фирмата му - ЕООД си е работило, има си там подадени декларации и отчети.
#6 | 24.04.2020, 18:24
Публикации: 7233 / 1081
При мен беше ЕТ, та всичко беше по чл.50  :blush:
#7 | 24.04.2020, 22:41
Публикации: 14 / 2
Носете си ГДД по чл.92, щом няма по чл.50
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове