Не подадена в срок декларация 1 и 6 поради кончина на колега

06.12.2020, 09:14 2713 8

06.12.2020, 09:14
Публикации: 175 / 26
Здравейте колеги,
колега е загубил борбата с Covid  в срока за подаване на декларации обр. 1 и 6.  Вчера, след като прегледахме с жена му документи, подавано в НАП и негови записки установихме, че не е подадена декл. обр. 1 и 6.
За СОЛ ясно, ще подадем информацията без проблем, но има фирми , които е трябвало и декларация 6 да се подаде. Не знам, ако отиде съпругата в НАП с документи и подаде на място информацията и обясни ситуацията, служителите дали ще проявят разбиране и няма да глобят обслужваните фирми?  Благодаря на отзовалите се.
#1 | 06.12.2020, 16:34
Публикации: 9299 / 1558
Ако имате възможност (и право) да ползвате КЕП на счетоводителя или на управителите на фирмите, подайте декларациите по електронен път.  Предполагам, че ще минат. Вероятността за глоба е минимална.
#2 | 07.12.2020, 08:56
Публикации: 175 / 26
Благодаря много, така и ще направим КЕП-а е в съпругата му и днес ще ги подадем.
#3 | 07.12.2020, 10:25
Публикации: 4367 / 719
Сега може и да мине в НАП-а, но да си кажа честно, това да се ползва КЕП на починал човек не ми е много читаво, прилича на документна измама, ако някой се светни да провери.
#4 | 07.12.2020, 11:08
Публикации: 175 / 26
За това писах и на мен ми се струва нередно, но срока е пропуснат, така или иначе. Много ми е лесно ще направя всички декларации и съпругата му с куп документи да ходи и да се моли на НАП-аджиите да не глобяват фирмите, защото те не са виновни. Но исках да и спестя тази разправия. иначе всички фирми, са си платили задълженията, защото той им е изпратил справки за задълженията преди да влезе в болница.
#5 | 07.12.2020, 11:12
Публикации: 11934 / 2174
За това писах и на мен ми се струва нередно, но срока е пропуснат, така или иначе. Много ми е лесно ще направя всички декларации и съпругата му с куп документи да ходи и да се моли на НАП-аджиите да не глобяват фирмите, защото те не са виновни.


Едва ли ще се стигне до това, което описвате. Най-вероятно ще приемат документите евентуално придружени с накакви изисквани от тях документи за легитимиране на жената пред НАП.
#6 | 07.12.2020, 23:14
Публикации: 48 / 0
ако ви извикат в нап за да ви суставят акт за това можете да действате по следния начин:
1. доброволно отивате за акта си
2. подписвате с възражение
3. вишете възражение в срок
4. във възражението описвате -
   че доброволно и с готовност сте си получили акта
че веднаа сед като сте разбрали сте подали декларациите - прилагате копия от тях и входящи номера
че задълженията по тях са платени - прилагате платежни и справка от нап за задълженията
обяснявате защо се е стигнало до неподаването им- а именно кончината на колега...
 и в заключение се позовавате на чл. 28 от занн
неколкократно съм се ползвала този 28 занн и съм се отървала от глоби по гореописания начин
не губите нищо
опитайте аргументирано доброволно и с пълно съдействие на нап
тактиката признаване на грах поемане на отговорност и плащане или поправяне на грешка пред нап работи добре
това можете да направите в случай че ви изловят и ви съставят акт, съставянето на акт не е равно на получаване на глоба
#7 | 08.12.2020, 11:00
Публикации: 175 / 26
В крайна сметка, не много коректно /от наша страна/  вчера подадохме всички декларации и минаха с електронния подпис.
#8 | 08.12.2020, 19:12
Публикации: 48 / 0
БРАВО
от тук насетене може или не да ви привикат с цел подписване на акт за установяванена нарушение
дано ви подмине
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група