Дисциплинарно уволнение

29.12.2020, 15:04 1325 2

29.12.2020, 15:04
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
Инженер съм и не ми е много ясна материята. Казусът ми е такъв: Имам работник, който през последните 5 дни не се яви на работа по график. Не си вдига телефона. Искам да го освободя. Оказа се че не живее на адреса на който е адресната му регистрация и съответно, вписан в трудовия му договр. За да го освободя дисциплинарно се оказа, че трябва да му изпратя покана за писмени обяснения, която той да е получил. Това няма как да се случи. Следователно дисциплинарното уволнение не може да се осъществи. Другата идея е да го освободя по взаимно съгласие, обаче него го няма за да го даде. Дайте някакви варианти. Благодаря.
#1 | 29.12.2020, 15:24
Публикации: 9366 / 1574
За съжаление трудно бихте могли да го освободите без да имате контакт с него.
Единствената възможност е, ако ТД е със срок на изпитване и този срок не е изтекъл.
Остава Ви само да го водите самоотлъчка до второ пришествие. Като му прекъснат здравноосигурителните права, сам ще Ви потърси.
#2 | 29.12.2020, 15:56
Публикации: 4400 / 737
5 дни не са дълъг срок, може нещо да му се е случило на човека...

Поканата може да му изпратите по пощата, с обратна разписка на адреса, който имате. Сигурно ще се върне, но поне ще сте отметнали това задължение. Преди това трябва да сте установили документално отсъствието - чрез графици, свидетели и т.н.

Едно полезно четиво, сигурно има и други.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група