Дук

03.01.2021, 13:52 2097 4

03.01.2021, 13:52
Публикации: 20 / 1
Здравейте  и Честита Нова Година !Дано е по-здрава и успешна за всички!
Имам следните питания: Управител на ЕООД които сам работи в собственото си дружество.До сега се е осигурявал като самоосигуряващо лице на 610,00 лв.Има амбиции от началото на 2021 г. да сключи Договор за Управление и Контрол със себе си с който да си определи 0,00лв възнаграждение за Управлението на дружеството и 656,00лв/съгласно новите прагове за специалисти в съответната дейност/за трудовата дейност която извършва.Въпросите са ми :възможно ли е да определи заплата само за труда който полага и тази заплата да не е за МОД на ръководна длъжност а за МОД на специалист. Тоест да се осигурава на по-ниската сума. Подава ли се в НАп или Търговски регистър документ който урежда това? И Има ли право на командировки в страната  Лицето по ДУК/управителя полагащ личен труд/?
Ще бъда благодарна на всеки който има познания в областта и ми помогне?
#1 | 03.01.2021, 14:06
Публикации: 829 / 69
Здравейте,
Договорът е за управление или за контрол, но не и за двете. Не се вписва в ТР. За повече подробности потърсете си счетоводител.
#2 | 03.01.2021, 14:11
Публикации: 20 / 1
Благодаря!
#3 | 03.01.2021, 14:56
Публикации: 9299 / 1558
Въпросите са ми :възможно ли е да определи заплата само за труда който полага и тази заплата да не е за МОД на ръководна длъжност а за МОД на специалист.
Ами възможно е. Само че, доколкото знам, по договор за управление се извършва управленска дейност и трудът, който се полага, включва само управлението. Тогава няма как МОД да не е за управител. Пише го и в КСО. Предполагам, че в чл.6.
Работата, която върши като специалист,  не може да се върши по ДУ.

Колегата Николай е дал много точен отговор. Послушайте съвета му!
#4 | 03.01.2021, 16:01
Публикации: 20 / 1
Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група