Какви осигуровки са необходими?

05.01.2021, 15:53 1446 3

05.01.2021, 15:53
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

Поводът за темата е следният: пенсионер по болест регистрира ЕООД, в което ще е респективно управител и самоосигуряващо се лице с полагане на личен труд. Освен това ЕООД, той работи на трудов договор в друга фирма. Питането е: какви осигуровки ще е необходимо да се плащат на това лице? Само здравни осигуровки ли или ще има и други данъци? (данък върху дохода например ако с двете възнаграждения се надвишава максималния осигурителен праг?)
#1 | 05.01.2021, 19:37
Публикации: 9297 / 1557
Вчера се скарах на Николай, че праща хората да си търсят счетоводител, но сега и аз казвам същото: Намерете си счетоводител или поне си направете една сериозна консултация.
Аз много лесно бих Ви отговорила: Да, само здравно до максималния праг; Да, има данък, щом се плаща личен труд; Да, може да има други осигуровки, но те са по желание. Ще ми повярвате ли? Особено ако имам само информацията, която сте споделили в 15:53.
#2 | 05.01.2021, 19:59
Публикации: 2 / 0
Благодаря Ви за отговора. Всъщност стигнах до писане тук след консултация  с четирима независими счетоводителя и от всички информацията, която получих е коренно различна един от друг. Това, което вие пишете се препокрива с мнението на само един от тях. Дори и калкулаторите по различните сайтове дават различни резултати.
#3 | 05.01.2021, 21:51
Публикации: 9297 / 1557
Всичко зависи от конкретнана ситуация. Вие предоставихте много малко данни и за това Ви отговорих "по принцип". Всеки от запитаните колеги сигурно Ви е отговорил според това, което конкретно сте го попитали.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група