Данък дарение ЮЛНЦ

19.04.2021, 14:42 373 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

19.04.2021, 14:42
Публикации: 8 / 0
Здравейте.
ЮЛНЦ, осъществяващо дейността си в частна полза, е получило дарение под формата на пари. Облага ли се това дарение по ЗМДТ?
#1 | 19.04.2021, 15:43
Публикации: 3402 / 479
Намирате ли се в чл. 48?
#2 | 19.04.2021, 16:30
Публикации: 8 / 0
Не :) Думата " Имуществата" в чл. 44 ал. 1 от ЗМДТ ми звучи подвеждащо
#3 | 19.04.2021, 16:55
Публикации: 3402 / 479
Би било хитро, парите да не са имущество и да останат необлагаеми, но мисля, че са :) Но все пак това е юридически въпрос, може да греша.
#4 | 21.04.2021, 15:16
Публикации: 8 / 0
Благодаря  :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група