Дължими данъци за чужд гражданин

25.05.2021, 21:17 775 1

25.05.2021, 21:17
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

търся съвет по следния въпрос - управител съм на фирма, която извърша дейност в областта на ИТ услугите. Желая да ползвам услугите на ИТ специалист, с двойно гражданство -  на Израел и САЩ.  Задължен ли съм в този случай да заплащам осигуровки и данъци за това лице, ако всеки месец той ми изпраща фактура и декларира, че сам ще поеме задължението за заплащане на данъци. Има ли вариант, при който дължимите данъци да не бъдат заплащани от фирмата, а от лицето чрез подаването на ГДД или по друг начин, тъй като се консултирах с счетоводител, който твърди, че при всички положения следва фирмата да ги заплаща?
Благодаря предварително!
#1 | 25.05.2021, 21:52
Публикации: 9297 / 1557
Желая да ползвам услугите на ИТ специалист....
Зависи под каква форма ползвате тези услуги.
всеки месец той ми изпраща фактура
Това ме навежда на мисълта, че човекът има някаква регистрация и извършва стопанска дейност като ФЛ. Нямам представа от изрелските или американските закони, но ако аз (български гражданин) издам фактура за извършена услуга на фирма в Израел или САЩ, сама трябва да си внеса осигуровките в България, тъй като би трябвало да имам някаква регистрация- ЕТ, свободна професия,  ...

Най-напред си изяснете правната страна на взаимоотношенията.  Данъците и осигуровките са следствие

ПП  Това са само разсъждения. Може и да бъркам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група