Освобождаване след болнични

05.10.2021, 12:05 3595 15

05.10.2021, 12:05
Публикации: 58 / 1
Здравейте, имам казус с освобождаване на наш работник и моля за помощ... Работникът е в продължителни болнични. Последният болничен е до 02.10 вкл. На 04,10,2021г. не се явява на работа/като ние си мислим, че ще донесе поредният болничен/, но днес пристига и представя заявление за напускане. Датата на заявлението е 04,10,2021г. и желае да напусне от същата дата. Няма отработен ден след болничните. Сега, може ли да се издаде заповед от днес за освобождаване, считано от утре? Може ли да се връчи заповедта след като човекът не е на работа? Този ден/04,10/да го водя като самоотлъчка ли? До сега такъв казус не съм имала...Благодаря предварително!
#1 | 05.10.2021, 12:21
Публикации: 9299 / 1558
Ако освобождаването е по вваимно съгласие, освободете го от 4-ти. Е, не е съвсем изрядно искане, заповед и "считано от" да са на една дата, но не е голяма грешка.
Ако искате "пълна изрядност" - заповед от 04.10., връчена на 04.10., "считано от" 05.10. и 04.10. -самоотлъчка или ползван отпуск (ако има право и ако има заявление за ползване).

Ако ще напуска по чл.326 и не си отработи предизвестието - да си плати обезщетение.

Това, че няма отработен ден след болничния, не е проблем.  Реално има право да подаде искане за напускане и докато е болен.
#2 | 05.10.2021, 13:07
Публикации: 2116 / 147
Здравейте, имам казус с освобождаване на наш работник и моля за помощ... Работникът е в продължителни болнични. Последният болничен е до 02.10 вкл. На 04,10,2021г. не се явява на работа/като ние си мислим, че ще донесе поредният болничен/, но днес пристига и представя заявление за напускане. Датата на заявлението е 04,10,2021г. и желае да напусне от същата дата. Няма отработен ден след болничните. Сега, може ли да се издаде заповед от днес за освобождаване, считано от утре? Може ли да се връчи заповедта след като човекът не е на работа? Този ден/04,10/да го водя като самоотлъчка ли? До сега такъв казус не съм имала...Благодаря предварително!

Да, 04.10 е в самоотлъчка, а утре не е на работа, но уточнете на какво основание ще напусне. Работодателят как се произнесе по предложението за напускане?
#3 | 05.10.2021, 13:59
Публикации: 58 / 1
Сега излиза и другия въпрос...Признава ли се за трудов стаж и съответно полага ли се платен отпуск за времето, през което работникът е бил във временна неработоспособност? Тези болнични НОИ отказва да плати, защото има прекъсване в осигуряването и при нас са отразени като неплатен отпуск за временна неработоспособност.
#4 | 05.10.2021, 14:18
Публикации: 11932 / 2174
Време по трудово правоотношение, което се признава за трудов стаж, без работникът или служителят да е работил

Чл. 352.

4. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., доп. - ДВ, бр. 15 от 2010 г., в сила от 28.08.2010 г., изм. - ДВ, бр. 30 от 2018 г., в сила от 01.07.2018 г.) ползваните неплатени отпуски за временна неработоспособност, за бременност и раждане и при осиновяване на дете до 5-годишна възраст;
#5 | 05.10.2021, 14:19
Публикации: 4367 / 719
Такова нещо "неплатен отпуск за временна неработоспособност" май няма. Има или неплатен отпуск или временна неработоспособност. Значи е бил в неплатен отпуск. Тази година неплатеният със стаж май беше 60 дни? Проверете.

И да - за времето на неплатен отпуск със стаж се полага платен отпуск, колкото и да е нелогично.
#7 | 05.10.2021, 14:43
Публикации: 58 / 1
delphine, точно това четох и затова се замислям. Тя сагата е доста заплетена. Този период, за който за представени болнични листи,  и които НОИ не изплаща, аз ги отбелязвам като неплатен отпуск за временна неработоспособност, защото те са оправдание за отсъствието на работника. От НОИ ми казаха, да не подавам Д 1 за тези периоди, защото има прекъсване на осигуряването. Остава въпроса дали се признават за трудов стаж по силата на Чл. 352.

4. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., доп. - ДВ, бр. 15 от 2010 г., в сила от 28.08.2010 г., изм. - ДВ, бр. 30 от 2018 г., в сила от 01.07.2018 г.) ползваните неплатени отпуски за временна неработоспособност, за бременност и раждане и при осиновяване на дете до 5-годишна възраст;
и дали за този период се полага платен отпуск, който трябва да изплатя като обещетение
#8 | 05.10.2021, 14:51
Публикации: 11932 / 2174
 От НОИ ми казаха, да не подавам Д 1 за тези периоди, защото има прекъсване на осигуряването. Остава въпроса дали се признават за трудов стаж по силата на Чл. 352.

4. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., доп. - ДВ, бр. 15 от 2010 г., в сила от 28.08.2010 г., изм. - ДВ, бр. 30 от 2018 г., в сила от 01.07.2018 г.) ползваните неплатени отпуски за временна неработоспособност, за бременност и раждане и при осиновяване на дете до 5-годишна възраст;
и дали за този период се полага платен отпуск, който трябва да изплатя като обещетение

Не съм много съгласна с НОИ за прекъсването на осигуряването на лицето. Аз в подобни случаи посочвам дните като неплатен отпуск, зачетен за стаж. Много ми е интересно да прочетем наистина този материал от "Знам как" . И в кои примерно случаи като при Вас е коректно да се посочват така тези дни.
#9 | 05.10.2021, 15:07
Публикации: 4367 / 719
От тук:

3. Време, което се включва в осигурителния стаж, необходим за придобиване право на парично обезщетение.
...
- времето на платен и неплатен отпуск за отглеждане на дете; времето на платените и неплатените отпуски за временна неработоспособност, за бременност и раждане и при осиновяване на дете до 5-годишна възраст;
- времето на неплатен отпуск до 30 работни дни през една календарна година (за 2020 г. – до 60 работни дни, за 2021 г. – до 90 работни дни);

JIvanova, не им се връзвай на НОИ, пусни човека в неплатен със стаж и коригирай Д1. Не се сещам за причини за прекъсване на осигуряването.
#10 | 05.10.2021, 16:43
Публикации: 58 / 1
 bobo, тя сагата е дълга...прекъсване на осигуряването има, защото преди издаването на болничния, лицето е ползвало повече от 90 дни неплатен отпуск. Пускала съм и преди теми тук по въпроса. От НОИ имам предписание да залича декл.1 за периода на болничните, които отказват да изплатят и го направих, обаче сега какво правя с тези болнични и декл.1? Водя ги като неплатен отпуск за временна неработоспособност, ама дали да ги зачитам за стаж се чудя сега? Тотално се обърках...и ако ги зачета за стаж, трябва да платя обещетение при напускане за неползван платен отпуск
Наистина имам нужда от помощ
#11 | 05.10.2021, 17:57
Публикации: 11932 / 2174
 Наистина имам нужда от помощ

Да видим по метода проба-грешка: :smile1:
Направих един опит. Имам лице, ползвало вече 90 работни дни неплатен за 2021. в ТРЗ програмата зададох 8 работни дни неплатен отпуск за временна неработоспособност,а другите - работни. Начислих заплатата и какво се получи :
1.Във фиша виждам , че са дадени 3 дни от работодател със сума и 5 неплатен за вр. неработоспособност
2.Д1 за 10.2021 е попълнено така : 21 дни в осигуряване в т.16
                                                              13 дни в т.16,1
                                                                5 дни в 16.4
                                                                3 дни в 16А
3 При проверка на записа чрез програмата на НАП дава коректен запис
4.Имам опция да изчисли програмата осиг. стаж и за октомври ми дава 1 месец.
Изводът, който правя е, че този неплатен няма общо с неплатения от 30/90 дни по КТ и се признава за осиг. стаж.
Това се получи от така направеното начисление.
#12 | 06.10.2021, 09:26
Публикации: 58 / 1
Благодаря ти много delphine за помощта и отделеното време за изчисления...може би не се изразих правилно. НОИ отказват да платят болничните, защото работникът е ползвал 95 дни неплатен отпуск преди първия болничен лист и има прекъсване в осигуряването. Затова и имам предписание да залича данните в декл.1, които подавах за м.юни и юли. За август не съм подавала декл. 1 за това лице, според техните указания. Казаха ми, че когато лицето представи болничен да го отбелязвам като неплатен отпуск за временна неработоспособност. Програмата, с която работя, попълва автоматично същите неща, както при теб за дните във неплатен отпуск за временна неработоспособност и за това съм в шаш...голяма кашора е. Чета разни указания и коментари и още повече се обърках, затова пуснах и темата. Лицето иска да напусне, с което май ще приключим темата, затова искам в заповедта за освобождаване всичко да си е както си е редно. На-вероятно ще му изплатим неползвания полагащ  се отпуск за 9 месеца...
Правилно ли ще постъпя?
#13 | 06.10.2021, 09:45
Публикации: 721 / 96
НОИ отказват да платят болничните, защото работникът е ползвал 95 дни неплатен отпуск преди първия болничен лист и има прекъсване в осигуряването.

Така на час по лъжичка и искате коректни отговори...все нещо неказано, недадена информация, а искаме уравнението да се реши.
#14 | 06.10.2021, 09:57
Публикации: 11932 / 2174
НОИ отказват да платят болничните, защото работникът е ползвал 95 дни неплатен отпуск преди първия болничен лист и има прекъсване в осигуряването. Затова и имам предписание да залича данните в декл.1, които подавах за м.юни и юли. За август не съм подавала декл. 1 за това лице, според техните указания. Казаха ми, че когато лицето представи болничен да го отбелязвам като неплатен отпуск за временна неработоспособност. Програмата, с която работя, попълва автоматично същите неща, както при теб за дните във неплатен отпуск за временна неработоспособност

При тази информация вече можем да кажем, че НОИ са били прави в тълкуванието и препоръките. Лицето е имало прекъсване поради надвишаване на лимита от 90 р. дни неплатен. За периода на неплатения за временна нетрудоспособност би трябвало обаче да се подаде Д1 - видно от поведението на ТРЗ софтуера, а то е основаващо се на някакво законово положение лицето си има осигурителен стаж.
#15 | 06.10.2021, 14:36
Публикации: 58 / 1
Така се получава, когато болничните се въведат като неплатен отпуск за временна натрудоспособност, но ми казаха, че щом осигуряването е прекъснато трябва периодите на болничните да ги задам не като болнични, а като неплатен отпуск без стаж. Един вид болничния е само документ оправдаващ отсъствието, но през този период няма стаж, защото осигуряването е прекъснато преди това. Така и ще го направя накрая.
Благодаря на всички, които се включиха и ми помогнаха!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група