Поето предизвестие от новия работодател

03.02.2022, 14:22 1187 4

03.02.2022, 14:22
Публикации: 326 / 22
Здравейте,
Имам следният казус - назначаваме служител, който за да започне в даден по-скорошен срок, му се предложи да му платим 1 месец предизвестие, което той дължи на работодателя си при който е напуснал.
Тази сума която ще му платим за 1 месец предизвестие как да му я отразим във фиша, искат всичко да е черно на бяло да го има като вид доплащане за месеца към заплатата му? Просто такова нещо не ми се е случвало.
Благодаря предварително!
#1 | 03.02.2022, 14:26
Публикации: 9352 / 1573
Освен бонус към заплатата със всичките осигуровки и данъци, друго не се сещам.
Може и като заем, който по-късно да върне...
#2 | 03.02.2022, 14:38
Публикации: 2116 / 147
Здравейте,
Имам следният казус - назначаваме служител, който за да започне в даден по-скорошен срок, му се предложи да му платим 1 месец предизвестие, което той дължи на работодателя си при който е напуснал.
Тази сума която ще му платим за 1 месец предизвестие как да му я отразим във фиша, искат всичко да е черно на бяло да го има като вид доплащане за месеца към заплатата му? Просто такова нещо не ми се е случвало.
Благодаря предварително!

Премия към първата заплата. Издавате заповед за нея. Осигуровки, данъци, всичко и трябва нетното на премията да е равно на платеното от работника. Ще посмятате малко.
#3 | 03.02.2022, 15:18
Публикации: 326 / 22
 Ясно, ние ги водим материално стимулиране а по заповед да се впише, че е допълнително възнаграждение за поето предизвестие.. Нещо такова може би? Няма проблем за нетната сума, ще я сметна, за да я обърна в брутна за начисляване на доплащането.
Благодаря ви :good:
#4 | 04.02.2022, 10:51
Публикации: 2116 / 147
 Ясно, ние ги водим материално стимулиране а по заповед да се впише, че е допълнително възнаграждение за поето предизвестие.. Нещо такова може би? Няма проблем за нетната сума, ще я сметна, за да я обърна в брутна за начисляване на доплащането.
Благодаря ви :good:
Никъде не трябва да се вижда, че е за това.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група