Застъпване

09.03.2022, 14:49 739 2

09.03.2022, 14:49
Публикации: 1 / 0
Здравейте 🤗 на 02.10.22г ми изтича втората година майчинство и следва да се върна на работа, но планираме второ дете. Въпросът ми е, ако към тази дата съм забременяла да кажем вече във втори - трети месец и предоставя болничен лист за рискова бременност издаден от АГ, който ще бъде удължен до 45 дневния билничен , счита ли се , че от НОИ няма да ми преизчислят майчинските и ще взимам същата сума, както с първото дете?  Води ли се това застъпване на майчиснките? Предварително благодаря ! 🤗
#1 | 09.03.2022, 14:55
Публикации: 9339 / 1571
По мои сметки, щом има период от време от 410-ия ден до новото майчинство /или болничните преди него/ сумата няма да е същата
Тъй като нямам опит с такива застъпени майчинства, не мога да съм категорична
#2 | 09.03.2022, 16:33
Публикации: 2116 / 147
Здравейте 🤗 на 02.10.22г ми изтича втората година майчинство и следва да се върна на работа, но планираме второ дете. Въпросът ми е, ако към тази дата съм забременяла да кажем вече във втори - трети месец и предоставя болничен лист за рискова бременност издаден от АГ, който ще бъде удължен до 45 дневния билничен , счита ли се , че от НОИ няма да ми преизчислят майчинските и ще взимам същата сума, както с първото дете?  Води ли се това застъпване на майчиснките? Предварително благодаря ! 🤗

Ще преизчислят. Много сте далеч от 45 дни преди термина за второто
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група