Искам да се запиша на борсата, но имам фирма - моля за съвет

17.05.2022, 11:50 1302 2

17.05.2022, 11:50
Публикации: 1 / 0
Историята на кратко:

1. Имам фирма заедно със съдружници
2. Фирмата се движи ОК - има известно количество пари в касата
3. Бърн аутнах тотално и не съм в състояние да работя
4. Чинно съм си плащал всички данъци на мен и на служителите ми вече над 5 години
5. Искам да спра да работя и да си почина няколко месеца
6. Съдружниците ми ще ми прехвърлят техните дялове и ще стана ЕООД
7. Искам да спра за известно време работа И ДА ВЗЕМАМ помощ за безработен, тъй като имам нужда от парите, поради постоянни семейни разходи. Възможно ли е това?

Има ли вариант за нещо тип да си замразя фирмата, да я отпиша по ДДС и да се запиша на борсата, без да закривам самата фирма?

Осигурявам се като управител и си плащам осигуровките на максимума от поне 5 години.
#1 | 17.05.2022, 12:28
Публикации: 9299 / 1558
Има ли вариант за нещо тип да си замразя фирмата - има. Спирате дейност, спирате самоосигуряването и т.н.
Има ли вариант ... да я отпиша по ДДС  - ако отговаряте на условията за дерегистрация по желание - да, можете да я дерегистрирате. След съответните проверки. А може в периода без дейност да си пускате "нулеви" декларации.
Има ли вариант ... да се запиша на борсата - ако сте се осигурявал за безработица през 12 месеца от последните 18 , фирмата ви е спряла дейност и не подлежите на самоосигуряване -да. Напомням, че самоосигуряващите се лице НЕ правят вноски за безработица. При осигуряване по ДУК има осигуровки за безработица.
Чинно съм си плащал всички данъци на мен и на служителите ми вече над 5 години - това предполага, че имате счетоводител. Консултирайте се с него.
#2 | 17.05.2022, 13:44
Публикации: 829 / 69
Вписвате друг управител, може и един или всички останалите от съдружниците, а те ако желаят могат да управляват предприятието. Ако вие сте като управител, то не очаквайте да ви изплатят обезщетение, нищо че не полагате личен труд, така си го тълкуват...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група