Прекратяване на договор за СО

03.08.2022, 10:49 1285 4

03.08.2022, 10:49
Публикации: 6 / 1
Здравейте!
Понеже реших да сменя счетоводителя си ми възникна ситуация, в която влязохме в спор и ме интересува при прекратяване на договор за СО по закона на счетоводството оборотната ведомост дали е документ, който счетоводителят следва да изготви.
В момента, въпреки че договора е прекратен аз все още не разполагам с документите си поради спора, който възникна и обмислям дали да си потърся правата по законен ред.
Благодаря предварително на отзовалите се!
#1 | 03.08.2022, 11:15
Публикации: 9297 / 1557
Документите, които счетоводителят трябва да изготви преди или при прекратяване на договора за счетоводно обслужване не се регламентират в Закона за счетоводството или в друг норматив. Те са според конкретния Ви договор за счет.обслужване.
#2 | 03.08.2022, 11:54
Публикации: 243 / 39
Ако сменяте счетоводителя си по средата на счетоводната година /а и не само/, смятам, че е редно да ви предоставят оборотна ведомост към определената дата. Така новото счетоводство ще поеме нататък. Това ми се струва логично, колегиално и професионално. Но както вече ви отговориха, не е регламентирано в ЗСЧ. Може би старият счетоводител има нужда от повече време, за да подготви, уточни и т.н. При всички положения винаги препоръчвам и двете страни да подходят с разбиране и колегиалност, че ако тръгнете да се съдите няма по-добре да се развият нещата.
#3 | 03.08.2022, 11:57
Публикации: 4364 / 719
Да се вмъкна тихичко - разплатили ли сте всичко, което дължите?
#4 | 03.08.2022, 15:06
Публикации: 6 / 1
Благодаря ви за отговорите.
Разплатена е таксата за последният месец, но счетоводителят реши да начисли още една такава за изготвяне на оборотната ведомост, което не е регламентирано в договора и ми изглежда като извиване на ръце, може и да бъркам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група