Граждански и трудов договор

05.04.2024, 17:15 189 1

05.04.2024, 17:15
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Работя на трудов договор на 4 ч. и отделно от това всеки месец имам граждански договор, понякога и повече от един. Клиентите ми по гражданския договор искат от мен да попълвам една декларация, която съдържа следните полета:

"1. не получaвам доходи от трудови, извънтрудови и приравнени на тях дейности, както и не съм
осигурен/а на друго основание;
2. осигурен/а съм по трудово правоотношение, с доход за текущия месец в размер на ………………;
3. осигурен/а съм на друго основание, с доход за текущия месец в размер на …………………………….;"

Точка 1 не е валидна за мен, по точка 2 си пиша заплатата от ТД в полето. Въпросът ми е, трябва ли в точка 3 в полето да си впиша сумите от другите граждански договори или не? Питах партньорите с които работя, но казаха, че не знаели...

Благодаря предварително  :smile1:
#1 | 05.04.2024, 17:44
Публикации: 9388 / 1581
Достатъчно е в т.3 да попълните обкия осигурителен доход за месеца (ТД+ГД) без настоящия. Това е важно за да не се надвиши максимума за месеца.
Ако искате може да разделите ТД в т.2, останалото в т.3. Най-добре питайте възложителя по ГД как точно си представя попълването

ПП Предполагам знаете, че осигурителния доход по ГД е брутната сума, намалена с НПР
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група