Неподадени декларации обр.1 и обр. 6 в срок

14.07.2012, 17:52 67701 58
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.07.2012, 17:52
Публикации: 11 / 2
Каква е глобата за неподадени декл. обр. 1 и обр.6 и има ли давностен срок, след изтичането на който няма санкция?
#1 | 15.07.2012, 07:49
Публикации: 6324 / 1030
С неподаване на Д1 и Д6 е извършено нарушение на чл. 5, ал. 4 от КСО, глобата за което е определена в чл. 355 от същия кодекс:
Скрит текст :
Това е административно нарушение и давностния срок е определен в чл. 34 на ЗАНН:
Скрит текст :
#2 | 22.02.2013, 11:47
Публикации: 33 / 0
Сега установих, че за м.04.2012г. не сме подали Д6. Мога ли сега да я подам по ел.път и ще отнесем ли някакви глоби за неподадена в срок декларация?
#3 | 22.03.2013, 08:30
Публикации: 5 / 1
имам сления проблем-декларация 6 за 2011г. е подадена през 02.2013г.; за 2012г. също е подадена през.02.2013г. Въз основа на това има наислени лихво от НАП за неподадени декларации. Мога ли да ги обжалвам? Мооля за Вашето становище!
#4 | 22.03.2013, 11:52
Публикации: 5550 / 369
Едва ли лихвите са за неподадените декларации, а по-скоро - за закъснение на плащането
#5 | 28.04.2014, 16:42
Публикации: 58 / 11
Понеже се притеснявам от глоба, може ли да ми кажете дали правилно разсъждавам.
СОЛ решава да се осигурява като ДУК (това се случва 2011), при което се подава декларация за прекратяване на СОЛ (ОКД-5). За 2011, 2012, 2013 са подавани Д1 само за ДУК. Сега аз трябва да анулирам ОКД-5 за прекратяване на СОЛ и да подам Д1 за СОЛ за 2011, 2012 и 2013г. Смятам да подам три годишни декларации. За годишната за 2013г няма да ме глобят понеже е изтекла една година, нали? Годишни Д6 няма да има нужда да подавам, защото е осигурен на макс и като СОЛ не е дължал осигуровки.
#6 | 28.04.2014, 16:46
Публикации: 201 / 3
Въпроса ми е заплатите за м.04.2014 ако се платят на 30.04.2014 кога са сроковете за Д 1 и Д6 ,
ако се платят след 07.05.2014  до 24.05.2014 срока е до 25.05.2014
Благодаря
#7 | 28.04.2014, 16:49
Публикации: 7230 / 1080
За пореден път :
Д1 и Д6 за осигуровките се подават до 25-то число на месеца, следващ този, през който е положен труда и не зависи от датата ан плащане.
Д6 за данъка се позава от 1-во до 25-то число на месеца, следващ този, през който е удържан данъка /платена заплатата/
#8 | 28.04.2014, 19:54
Публикации: 1873 / 376
разликата при двата варианта е само в това, че данъкът при втория вариант се дължи един месец по късно
#9 | 29.04.2014, 10:14
Публикации: 66 / 4
Това с плащането на данъка е при условие, че заплатата е платена в следващия месец. Ако е в същия, срока си е до 25 число на месеца.
#10 | 02.12.2014, 07:25
Публикации: 1 / 0
Получих писмо от НАП за закъснял срок на изпращане на декларация 1? Какво трябва да направя и каква ще е глобата?
#11 | 06.04.2015, 18:05
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
могат ли да се подават годишни декларации Обр.1 и Обр.6, за хора работили на граждански договор?
#12 | 06.04.2015, 18:15
Публикации: 128 / 26
Декларация обр.1 е по месеци, а Декларация обр. 6 е годишна само за самоосигуряващи се лица.
#13 | 06.04.2015, 18:19
Публикации: 7230 / 1080
Първо - кой задава въпроса - фирмата възложител или ФЛ - изпълнител?
Второ - кога е платено възнаграждението по тези ГД?
#14 | 16.04.2015, 14:59
Публикации: 142 / 2
Здравейте , трябва да подам пропусната Д1 и Д6 за 2009 година за един месец на едно лице . При Д 6 имам колебания за датите - на точка 9 периодът е  юни 2009 ,на точка 18 -каква дата тр да се сложи - 2009 или текуща дата , при текуща дата не приема данъкът . Осигуровките ще се внасят сега  :blush:
#15 | 21.04.2016, 21:50
Публикации: 58 / 3
Здравейте, днес - 21.04.2016 установих, че когато съм подавала по ел.път Д1 и Д6 за осигуровки по ГД за м,3/2015 - те дефакто не са минали и е трябвало да ги коригирам в срок от 7 дена, но аз виждам това едва след 1 година...........иначе сумичките са платени в срок още м.4-2015.
Ще имам ли санкция за неподадени в срок декларации, ако ги подам тези дни  ...........или да ги подам м.5 като се позова на изтекла давност - 1г.?
#16 | 22.04.2016, 09:14
Публикации: 1190 / 226
Ако действително е май чак след една година, няма да имате проблем - именно заради изтекла давност  :wink1: Стига добре да сте си сметнали дали е изтекла. Естествено, като подадете шестичката, тя ще ви формира задължение. Всъщност така както описвате нещата, би трябвало да имате по сметките едни неразпределени сумички, които "висят" необвързани и сега би трябвало да се посрещнат, но ще Ви се формира лихва.
#17 | 22.04.2016, 14:38
Публикации: 58 / 3
Много благодаря за отговора. И аз така мисля да ги подам по ел.път в м.Май, защото дефакто м.4`2015 г. съм подавала предните Д1 и Д6. А тези лихви защо пък ги слагат, след като сумите ми са платени в срок............само заради забавено деклариране?
#18 | 30.05.2016, 15:18
Публикации: 3 / 1
Здравейте,
за м.08,09 и 12.2015 не са подадени декларация 1 и 6. По-точно подадени са, но не са приети, старата счетоводителка не ги е коригирала в 7-ия срок и сега няма данни за служителите за тези периоди. Моля да ми кажете каква е глобата? И как следва да се процедира /на място в НАП ли да ходя/?
#19 | 30.05.2016, 16:26
Публикации: 3354 / 253
Ако отидете в НАП директно ще Ви глобят. Глобата е по 250лв на не подадена декларация или общо 500лв за двете. По-добре ги подайте през КЕП, след като са редовни ще ги приеме и евентуално може да Ви пратят писмо за връчване на акт.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове