Регистрация на строителна фирма

27.06.2024, 12:50 120 1

27.06.2024, 12:50
Публикации: 4 / 0
Здравейте!

Извинявам се ако вече има зададен подобен въпрос, но не успях да намеря нужната ми информация. Знаете ли какви документи са нужни и какви са условията за откриване на строителна фирма? Става въпрос за фирма, която ще се занимава основно с инвестиции. От това, което изрових в интернет видях, че трябва да съм вписан в Камарата на строителите, да имам техника и тем подобни. Но на практика, не ми трябва техника, за да извършвам дейност. Та, мога ли да регистрирам строителна фирма по стандартния начин за регистрация на ЕООД или има и други изисквания?

Благодаря!
#1 | 27.06.2024, 12:58
Публикации: 9475 / 1605
В Камарата на строителите /или по-точно в Централния професионален регистър на строителите/ трябва да сте вписани само ако извършвате строителство или отделни видове СМР като главен или единствен изпълнител. Ако сте подизпълнител на вписан в ЦПРС строител, такава регистрация не Ви е нужна. Ако само ще инвестирате и ще наемате строители, вписани в ЦПРС, също не Ви е нужна регистрация.
Регистрирате си фирма по стандартния начин. Вписването в ЦПР се прави в последствие и при необходимост

ПП И да не Ви хрумне да регистрирате ЕООД за строително-инвестиционна дейност с капител от 2 или 10 лв :(
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група