Болничен преди майчинство

Днес в 10:49 54 1

Днес в 10:49
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
изпаднах в малко лоша ситуация. Разбрах,че съм бременна, а фирмата в която работя обяви ликвидация и съм на работа до изтичане на предизвестието (31.08.2024). Терминът ми е март25г.
Въпросът ми е следния- ако намеря нова работа от Септември и след това се наложи да излезна в болничен, това дали ще се отрази на майчинството,което ще получавам? Ако например започна през септември нова работа и от октомври се наложи да съм в болничен, до началото на майчинството, дали ще намалее сумата,която ще получавам за майчинство ?
По какъв начин се преснята то в такъв случай, тъй като до сега съм осигурявана винаги около максималния праг.
Благодаря предварително за разяснението , лек и ползотворен ден  :good:
#1 | Днес в 11:00
Публикации: 9526 / 1615
Майчинството се пресмята като 90% от средно дневния осигурителен доход 24 месеца преди месеца, през който започва 45-дневния болничен
Ако започнете работа на по-ниска заплата, естествено майчинството ще е по-малко. Ако не почнете работа или се възползвате от платена борса - при пресмятане на майчинството за този период, включен в 24-те месеца, ще се вземе минималната работна заплата
Ако не почнете работа преди майчинството, въобще няма да имате право на такова
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група