Предписание от ИТ и въпрос

27.08.2012, 16:50 6235 10
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.08.2012, 16:50
Домино
Поемам фирма след проверка на ИТ. Всички договори в нея са сключени по чл.68, а всъщност са постоянни и точно този момент е част от предписанията на ИТ - да се приведат в съответствие сключените ТД. Като се има пред вид, че са сключени по чл.68, а всъщност са безсрочни дали мога само с едно ДС да ги коригирам без за това да се налага да пускам уведомление ? Благодаря предварително.
#1 | 27.08.2012, 17:34
Публикации: 7602 / 1145
Чл. 68, ал. 1, т. 1 или чл. 68, ал. 1, т. 2,3,4,5?
#2 | 27.08.2012, 17:41
Домино
чл.68 ал.1 т.3 КТ - за заместване на отсъстващ служител
#3 | 27.08.2012, 18:14
Публикации: 7602 / 1145
И как такъв ТД е станал безсрочен?
Ако се е върнал титуляра  -ТД се прекратява
Ако не се  е върнал - продължава да си е срочен до завръщане на титуляра.
Ако искате да задържите този работник на безсрочен ТД - прекратявате срочния ТД /със завръщане на титуляра или по взаимно съгласие/ и подписвате нов
Подавате уведомления и за прекратяването и за новия ТД
#4 | 27.08.2012, 18:26
Домино
Много се извинявам- чл.68 ал.1 т.1. Договорите са сключени на това основание със срок на изпитване. И срокът на договора е срокът на изпитване. Просто тези договори са безсрочни и неправилно са сключени по този начин. Въпросът е как да ги "приведа" в правилния им вид.
#5 | 27.08.2012, 20:59
Публикации: 7602 / 1145
Срочните ТД, сключени по реда на  чл.68 ал.1 т.1 /дори и да са със срок на изпитване/ АВТОМАТИЧНО се превръщат в безсрочни ако работника работи 5 дни след срока без възражение на работодателя. Виж чл. 69, ал.1
Не е нужно никакво "привеждане" в правилен вид
Трябвало е да изложите тези доводи пред проверяващия и да не се стига до предписание
#6 | 28.08.2012, 08:05
Домино
Благодаря и хубав ден!
#7 | 28.08.2012, 08:12
Публикации: 77 / 1
И аз имах такъв случай, срочен договор с изтекъл отдавна срок , пуснах сега към него ДС с датата на приключване на срочния договор, съгласно чл. 119 от КТ за превръщането му в договор за неопределено време и от НАП ми го приеха и завериха
#8 | 28.08.2012, 08:21
Домино
По електронен път ли подаде уведомлението или на място в НАП ?
#9 | 28.08.2012, 08:22
Публикации: 77 / 1
по електронен път
#10 | 28.08.2012, 08:23
Домино
Много благодаря.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група