Защо Ви плащат само здравни осигуровки? Да не сте пенсионер?
След като сте се регистрирали като свободна професия, когато започнете дейност трябва да се регистрирате като самоосигуряващо се лице и да си внасяте осигуровки (задължително здравни, за пенсия и ДЗПО, а по желание за болнични и майчинство). Вноските са всеки месец върху минимум 550.66 евро (за сега). В края на годината правите изравняване и ако имате повече доход - довнасяте.
Освен това подавате ежемесечно декларация Д1