Начин за пенсиониране.

22.10.2012, 18:58 5992 4

22.10.2012, 18:58
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
До момента имам 18г. и 8м. военнен осигурителен стаж първа категория и напускам .Категорията съм я "хванал" нали?След като напусна при този стаж на колко години  ще имам право на  пенсия? За в бъдеще да се осигурявам ли и какво ще ми донесе това осигуряване?Благодаря за отговорите педварително!
#1 | 23.10.2012, 10:32
Публикации: 1202 / 120
Ето това са подробностите по КСО. Потърсете конкретната си ситуация и ще се ориентирате
Скрит текст :

Скрит текст :

 :thumbup:
#2 | 28.03.2014, 12:44
Публикации: 1 / 0

Работя  в училище и се водя като едноличен собственик на фирма, в която ме осигуряват като самоосигуряващо лице. След два месеца ще се пенсионирам. Трябва ли да прекратим дейността на фирма, за да мога да се пенсионирам?

Благодаря ви!
#3 | 28.03.2014, 15:31
Публикации: 1202 / 120
Спирате само осигуряването си за ден, в който в насяте заявлението в "Пенсионното" и после си го възстановянате (осигуряването - ако пуснете по дълъг период без осигуряване ще ви трябва синдик за управление на фирмата). Всички други д-ти можете да довнасяте след тази дата като в зависимост кога ще ги съберете на 100% от нея дата ще ви се издаде и решението за пенсия. Ако успеете до 6 м. от заявлението да ги съберете и довнесете - тогава решението ще е от датата на внасяне на заявлението (скоро не съм пенсионирал - проверете дали срокът е още 6 месечен и също така питайте за кои периоди можете да не представяте УП-2, а само да декларирате съгласие да ви пенсионират по данните в регистъра). Като ви излезе пенсионното решение пък ще промените видът на осигуряването и ще пуснете декларациите само за внасяне на ЗОВ.
#4 | 28.03.2014, 15:40
Публикации: 9299 / 1558
Това за прекъсване на осигуряването на СОЛовете за пенсиониране не го ли отмениха?
А това за синдика съвсем не го разбилам - синдиците не са ли при обявена несъстоятелност?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група