Справка по чл.73 и рента

12.04.2013, 14:12 6042 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

12.04.2013, 14:12
Публикации: 32 / 1
В справката за изплатени доходи на физически лица през 2012 включват ли се тези,получили рента по 5 хил.лева?
#1 | 12.04.2013, 14:15
Публикации: 6333 / 582
Това за над 5000.00 лв. е в сила от 01.01.2013 год. Аз подадох за всички.
#2 | 12.04.2013, 14:28
Публикации: 32 / 1
Да,убедих се,че е така,уви:)
#3 | 10.03.2016, 18:54
Публикации: 88 / 1
Мога ли да побутна малко темата за Справката по чл. 73 за изплатените доходи на ФЛ за наем на земеделска земя. Това за доходите над 5000 лв - ОК, но вече имам и няколко зем.земи със сменен статут и 5 дворни места, за които си мисля, че трябва да ги включа в справкаа? На прав път ли съм или греша, че съвсем се обърках :blink: :blink:
#4 | 11.03.2016, 12:02
Публикации: 6365 / 1054
Ако изплатените наеми не са за земеделски земи, попадат в чл. 10, ал. 1, т. 4 на ЗДДФЛ, която подлежи на отразяване в справката по чл. 73 съгласно ал. 1, т. 1 на същия член, независимо от изплатената сума.
Същите доходи от наем подлежат и на деклариране от наемодателите, както и на авансово облагане, ако са изплатени преди четвърто тримесечие.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група