Обявяване на гфо в търговски регистър

15.06.2014, 23:54 52995 45
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 15.06.2014, 23:54
Публикации: 96 / 3
Благодаря! А от къде да взема номера на банковата сметка?
#21 | 16.06.2014, 00:07
Публикации: 7602 / 1145
http://www.registryagency.bg/bg/services/uslugi-predostavyani-ot-agenciya-po-vpisvaniyata/bankovi-smetki/

Виж "Транзитна сметка, обслужваща Търговски регистър"
#22 | 16.06.2014, 23:15
Публикации: 96 / 3
Дружеството е създадено септември 2012г. и ГФО за тази година не е обявен в ТГ. Какво мога да направя - да подам ли сега или да оставя нещата така?
#23 | 17.06.2014, 07:23
Публикации: 6365 / 1054
Дружеството е създадено септември 2012г. и ГФО за тази година не е обявен в ТГ. Какво мога да направя - да подам ли сега или да оставя нещата така?
Може да подадете  и сега.
#24 | 17.06.2014, 10:02
Публикации: 96 / 3
Мога ли да ги подам и двата отчета по ел. път наведнъж или трябва по отделно - с две платежни и два отделни файла за всяка година. Сигурно ще им и глоба за забава.
#25 | 17.06.2014, 10:43
Публикации: 6365 / 1054
Можете да ги подадете с едно платежно и едно заявление Г-2.
Дали има глоба, не знам. Но за да има глоба, трябва да има АУАН, а това ми изглежда малко вероятно.
#26 | 17.06.2014, 10:59
Публикации: 268 / 30
Може по ел. път на два отделни файла за всяка година, но с едно Г2. Таксата е една, независимо колко отчета подавате.
#27 | 17.06.2014, 11:37
Публикации: 96 / 3
Благодаря Ви. Разбирам, че мога да прикачам повече документи към заявлението Г-2, т.е. допълнително ГФО и решение за предходната година - нали така?
#28 | 17.06.2014, 11:41
Публикации: 1875 / 379
Само гледайте да се вместите във възможния за приемане от търговския регистър обем информация, ако го надхвърлите- дава съобщение. И в това има решение- намаляте самите документи, сканирате на по лек режим или през програми за намаляне.
#29 | 17.06.2014, 12:14
Публикации: 96 / 3
Сърдечно благодаря!
#30 | 18.06.2014, 09:33
Публикации: 131 / 9
4 MB е обема на GFO файла. Да знаете, ако не знаете. Аз само искам да питам, счетоводната политика задължителна ли е като част от GFO? Миналата година слагах на всички отчети, набъбнаха здраво, че после си играх да ги свивам, загубена работа. Тази година мисля да им закача само Баланс и ОПР и се чудя дали ще мине. За тези, дето прилагат облекчена форма ест. А за 2011 колеги са пускали само ОПР-та, от съкратените в НСИ, без политики, без нищо, минали са.
#31 | 18.06.2014, 11:08
Публикации: 7602 / 1145
Много работи минават, за дребни неща връщат... Въпрос на късмет.
Колкото до счетоводната политика  -никога не се е прилагала към ГФО. Прилага се Приложение. Съдържанието на приложението е според СС1 и не мисля, че предприятията, прилагащи облекчена форма са освободени от това приложение. Вижте какво точно трябва да съдържа ГФО според ЗСч и СС1, както и кои отчети могат да не прилагат малките предприятия.
#32 | 18.06.2014, 15:41
Публикации: 36 / 5
Относно глобите за непубликуван ГФО - през 2010г имаше повишена активност от страна на НАП за налагане на такива глоби. Тогава глобата беше в размер от 2000 до 3000лв.
Процедурата беше - изпращат покана на задълженото лице да се яви в 7-дневен срок за съставяне на съответния АУАН. Ако лицето не се яви, акта се съставя в негово отсъствие на основание чл.40, ал.2 от ЗАНН.
Мой познат получи такава покана две седмици преди да изтече 1год. давност от нарушението и изгърмя с 2000лв. От тогава не съм чувала за подобна активност.
Тогава се появиха мнения в някои форуми, че акта може да се избегне, ако решението за приемане на проблемния отчет е взето по-късно. Това нарушение вече няма да е по ЗС, а по ТЗ и няма глоба. (не зная дали тази схема работи).
#33 | 30.06.2014, 17:28
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Използвам темата да попитам как трябва според вас да се процедира по следния казус:
Дружество е прекратено и заличено от ТР, считано от 07.02.2014г. Има двама правоприемника. Трябва ли и ако трябва кой трябва да публикува ГФО за 2013г?
#34 | 30.06.2014, 17:57
Публикации: 6365 / 1054
Здравейте,
Със заличаването на дружеството от търговския регистър се прекратява не само качеството му на търговец, но и съществуването му като правен субект, поради което, след като бъде заличено, то не може да бъде носител на права и задължения, в т.ч. и на задължението за обявяване на актове в Търговския регистър.

#35 | 26.01.2015, 13:53
Публикации: 268 / 30
Здравейте,
моля някой да даде съвет как да "прескоча"  :bow: текста, изписан в червено, че дължа такса. Прикачила съм платежно и не мога да подпиша.
#36 | 27.01.2015, 17:05
Публикации: 32 / 1
Може ли да се представят отчети без подпис ? Например подписвам декларация за истинноста на данните или както се водеше там, а отчетите неподписани или може би с надпис "подпис"?
Този търговски регистър е рай за престъпниците, така че искам да  давам колкото се може по-малко данни за свободно ползване в интернет
#37 | 27.01.2015, 17:22
Публикации: 1875 / 379
Здравейте,
моля някой да даде съвет как да "прескоча"  :bow: текста, изписан в червено, че дължа такса. Прикачила съм платежно и не мога да подпиша.

Винаги излиза този надпис,че дължите такса, тя е само напомнителна, сайта не "чете" приложеното платежно , за да изтрие предупредителния надпис. Това го правят юристите на место, когато проверяват наличността на всички изисквания за публикуването.
Подминете този текст и подпишете. Но преди това , минете през тестовото подписване, че има доста забрани в java-та.
#38 | 27.01.2015, 17:37
Публикации: 1875 / 379
Може ли да се представят отчети без подпис ? Например подписвам декларация за истинноста на данните или както се водеше там, а отчетите неподписани или може би с надпис "подпис"?
Този търговски регистър е рай за престъпниците, така че искам да  давам колкото се може по-малко данни за свободно ползване в интернет

Съвсем разбираеми са притесненията ви, но не си мислете, че с електронен подпис няма достъп до вашата декларация за истинността, където ще се мъдри вашия подпис.
От друга страна образец със вашия подпис като управител, го има в ТР като декларация и там едва ли има "подпис". Ако сте се подписали с думата подпис, на някой служител може да му хрумне да сравни подписите. Е, поне може в заявлението да не вписвате вече личната карта, а егн го закриват служебно.Това едва ли ви успокоява, но има нова услуга, която вече е безплатна, трябва да се регистрирате със заявление в ТР лично, с което ще ви известяват с SMS ако се правят промени по фирмата ви.
#39 | 27.01.2015, 20:07
Публикации: 268 / 30
Благодаря за отговора, create. Проблема се оказа в java-та на Търговския регистър и го разбрах след два дена усилия да подпиша.
За всяко подписване са необходими ръчни настройки
Скрит текст :
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група