Проблем на самоосигуряващо се лице

16.06.2013, 17:28 3430 1

16.06.2013, 17:28
Публикации: 2 / 0
Първо искам да се извиня предварително за кашата, не съм счетоводител и не съм наясно с нещата но проблема ми е следния:
От м.Март 2013 съм самоосигуряващо се лице - собственик и управител на ЕООД. За м.Март имам подаден болничен лист от 18.03-28.03 като наскоро се оказа че счетоводителката е объркала декларацията и са ми върнали болничния. След корекция на подадените данни се оказа че отново има проблем със внесената сума. По неразбираеми от мен причини (обясниха ми по телефона служителка от РУСО, но аз като "боса" в сферата" не разбрах точно) сумата за март не е внесена цялата и е останала главница 21.89лв, в/у която има начислена лихва (която лихва трябва да се изчисли допълнително). След това имам още 2 подадени болнични листа, (тъй като се осигурявам за ОЗМ и карам проблемна бременност) които са за периодите 15.05-24.05 и 24.05-23.06. След доста проблемни моменти реших че сама ще си внасям осигуровките и декларациите. И сега въпросите ми са:
- как да разбера колко точно трябва да довнеса за м.Март и колко са сега за м. Май (които още не са внесени)
- при подаването на декларация за м.Май трябва ли да се включи и това което е внесено за м.Март допълнително
- сега при подаване на следващия болничен лист мога ли да го подам лично и как и къде става това
Извинявам се предварително за кашата и навярно малоумните въпроси но не знам към кого да се обърна за по-подробна информация
#1 | 16.06.2013, 19:18
Публикации: 9335 / 1570
Или оставете нещата в ръцете на старата счетоводителка или си намерете нова.
Междувременно можете да си извадите ПИК като физическо лице и/или на ЕООДто.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група